۹۵ درصد مدارس خراسان شمالی به شبکه ملی اطلاعات پیوست

بجنورد- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی گفت: ۹۵ درصد پروژه اتصال مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات اجرایی شده است که باقی مانده مدارس نیز تا به زودی از این شبکه برخوردار خواهند شد.

سید علی مرتضوی افزود: بر اساس اعلام آموزش و پروش خراسان شمالی  هزار و ۴۰۰ مدرسه باید زیرساخت های لازم برای پیوستن به سامانه شاد را داشته باشند که بسترسازی برای این امر به شرکت مخابرات و اپراتورهای تلفن همراه ابلاغ شده است.

وی گفت: تاکنون ۹۲۲ مدرسه روستایی و ۴۱۸ مدرسه شهری خراسان شمالی برای دسترسی به شبکه شاد به شبکه ملی اطلاعات پیوسته اند.

وی با بیان اینکه بخشی از این مدارس در نقاط دورافتاده و محروم استان استقرار دارند، اظهار داشت: این اقدام با هدف برقراری عدالت آموزشی در تمام نقاط استان است و با دسترسی به سامانه شاد، دستیابی به محتوای درسی برای تمامی دانش آموزان فراهم می شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی اظهار داشت: از آنچه که به ما تکلیف شده تنها ۶۰ مدرسه باقیمانده است که این مدارس نیز تا پایان شهریورماه جاری به شبکه ملی اطلاعات خواهند پیوست.

۱۸۰ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب مدرسه زیر نظر ۱۴ هزار معلم، تحصیل می کنند.

۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری این استان در روستاها زندگی می کنند.

خراسان شمالی یک میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک تلفن همراه دارد که از این رقم ۷۰۰ هزار نفر مشترک همراه اول و ۵۰۰ هزار نفر مشترک ایرانسل هستند.

بنابر آمار موجود در سال جدید حدود ۱۰۲ هزار و ۱۲۳ دانش آموز در مقطع ابتدایی در استان مشغول به تحصیل می‌شوند که به طور میانگین ۴۱ درصد از این دانش آموزان در مناطق روستایی و بقیه آنها در مناطق شهری از آموزش برخوردار خواهند شد.

خراسان شمالی با داشتن ضریب نفوذ ۸۲ درصدی همراه اول و ۶۲ درصدی ایرانسل، رتبه پانزدهم و دهم کشور را دارد.

۷۲ درصد از روستاهای خراسان شمالی زیر پوشش اینترنت و ۷۴ درصد زیز پوشش تلفن همراه قرار دارند.

تعداد مشترکان اینترنت در خراسان شمالی ۸۱۸ هزار نفر و ضریب نفوذ اینترنت در این استان ۹۱ درصد است که جایگاه استان در کشور ۱۸ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =