کاهش ۵۰ درصدی ابتلا به ویروس کرونا در نوشهر

نوشهر - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت نوشهر اعلام کرد : روند ابتلا به ویروس کرونا و بیماران بستری در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان نسبت به مدت زمان اوج پیک دوم در این شهرستان در ۲ هفته پیش به حدود ۵۰ درصد کاهش داشت.

دکترسید رحیم سید پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر روزانه به طور میانگین یک نفر بستری و پنج نفر پس از بهبودی از بیمارستان این شهرستان مرخص می شوند، در حالی که در ۲ هفته پیش تعداد بیماران بستری روزانه ۱۰ نفر و بهبود یافتگان هم بین یک یا ۲ نفر بود.

وی با قدردانی از مردم به دلیل رعایت پروتکل بهداشتی در ایام عزادارای عاشورا و تاسوعای حسینی (ع ) از حضور انبوه مسافر در این شهرستان ابراز نگرانی کرد و گفت: اگرچه به دنبال سرکشی‌های انجام گرفته در سطح شهر و روستا در تعطیلات گذشته غالب مردم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند و نیز در استفاده از اقلام مراقبت بهداشت فردی به منظور قطع انتقال زنجیره کرونا اهتمام ویژه های داشتند، منتهی از طرفی با توجه به حضور حجم انبوه مسافران به این شهرستان نگران احتمال گسترش شیوع این ویروس نیز هستیم .

مدیر شبکه بهداشت نوشهر افزود: با توجه به دوره نهفتگی بروز علائم ویروس کرونا امیدواریم که روند ابتلا به ویروس کرونا همچنان با شیب ملایم و نزولی ادامه دار باشد تا شاهد ابتلای افراد جدید به این ویروس نباشیم.

سیدپور زمان مشخص و دقیقی برای خروج از وضعیت قرمز و هشدار کرونایی را نامشخص توصیف کرد و گفت : با این وجود از روز گذشته یک بخش جراحی بیمارستان ۹۲ تختخوابی شهید بهشتی را به عنوان بخش سفید برای پذیرش بیماران غیرکرونایی آماده شد.

مدیر شبکه بهداشت نوشهر از مردم این شهرستان خواست همچنان به دور از هرگونه عادی‌انگاری نسبت به ویروس کرونا سعی کنند علاوه بر رعایت الگوهای بهداشت فردی، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و تردد غیرضرور در اماکن پرتجمع و شلوغ پرهیز کنند.   

ویروس کرونا که از اواخر سال گذشته به تدریج دامن گیر تمام استان های کشور شد ، در استان گردشگرپذیر مازندران نیز تاکنون ‌تعداد زیادی از افراد را مبتلا کرده است.

موج دوم شیوع کرونا در مازندران از هفته دوم تیر ماه شروع شد و این استان را در وضعیت قرمز قرار داد، به دنبال این شیوع، بیمارستان دولتی نوشهر به عنوان تنها مرکز پذیرش و بستری و قرنطینه بیماران کووید-۱۹ سه شهرستان نوشهر و چالوس و کلاردشت از سوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تعیین شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =