عزاداران حسینی در زنجان با بصیرت و معرفت یوم‌العباس ماندگاری را رقم زدند

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: عزاداران حسینی در پایتخت شور و شعور حسینی با بصیرت و معرفت بی‌نظیر و درک عمیق نسبت به ضرورت حفظ سلامت مردم بویژه سوگواران آن حضرت یوم‌العباس ماندگاری را رقم زدند.

دکتر پرویز قزلباش روز یکشنبه در پیامی از هیات امنا و عزاداران فهیم حسینیه اعظم زنجان به خاطر تجلی شعور حسینی در خلق یوم العباس متفاوت قدردانی کرد و افزود:

اگرچه سوگواری و عزاداری محرم امسال تحت تاثیر ویروس مهلک کرونا قرار گرفت اما عزاداران حسینی در شرایط سخت کشور و مدافعان سلامت در مبارزه با این ویروس مرگبار و عنایت جدی بدین امور در تصمیم گیری، برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌ها و مراسمات خود و تلاش تحسین برانگیز برای رعایت ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی، یوم العباس متفاوتی را برگز ار کردند.

وی یادآور شد: به برکت یوم العباس، زنجان مزین به کمک های مومنانه شد و با ابتکار و خلاقیت جلوه دیگری از شکوه و عظمت این میراث معنوی را به نمایش گذاشت.

قزلباش اظهار داشت: بی تردید این حرکت ارزشمند هیات امنای حسینیه اعظم در کنار دیگر فعالیت‌های ارزشمند این عزیزان و عاشقان حسینی در جهت مقابله با بیماری کرونا نشان دهنده اوج معرفت و بصیرت عمیق نسبت به فلسفه قیام و فرهنگ نجاتبخش و حیاتبخش عاشورایی است.

وی ضمن تسلیت شهادت جانسوز و مظلومانه سرور و سالار شهیدان کربلا حضرت امام حسین (ع ) و یاران فداکار آن حضرت،تاکید کرد: این اقدام شایسته، همراهی صمیمانه، همکاری صادقانه و مسوولانه را ستوده و امیدوار هستم با وحدت و همدلی بیشتر به زودی شاهد ریشه‌کنی این ویروس باشیم.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =