۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۳۴
کد خبرنگار: 2602
کد خبر: 84021167
۱ نفر

برچسب‌ها

پایبندی به ارزش‌های اسلامی آرمان نهضت عاشوراست

اردبیل - ایرنا - امام جمعه مشگین‌شهر گفت: پایبندی به ارزش‌های اسلامی و پیروی از ولایت فقیه آرمان نهضت عاشورا و رمز ادامه راه امام حسین (ع) است.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام رضا باوقار شب دوشنبه در تجمع عزاداران حسینی مشگین‌شهر و مراسم شام غریبان شهادت امام حسین (ع) با تبیین  فلسفه قیام عاشورا اظهارداشت: امروزه از درس‌های مهم عاشورا ولایت‌مداری ،سازش‌ناپذیری و دفاع از حریم اهل بیت و ولایت است و شهدای انقلاب و مدافعان حرم به نحو احسن به این وظیفه عمل کردند.

وی بیان کرد: استقامت در مسیر دیانت و ولایت از راه‌های رسیدن به کمال بوده و این مهم از طریق حرکت در مسیر انسان‌های کامل میسر است ، همان انسان‌هایی که ما را به استقامت در راه خدا و جهاد در برابر ظلم ، تذهیب نفس و حق‌گویی و حق‌طلبی دعوت می‌کنند.

او گفت: پیام عاشورا این بود که سازش کردن در برابر ظالمان در قاموس اسلام جایی ندارد و مرگ با عزت و شرف بهتر از زندگی ذلت‌بار است.

در ادامه این مراسم تعدادی از مداحان اهل بیت در سوگ امام شهیدان مدیحه‌سرایی کرده و حاضران در سوگ مولای خویش بر سر و سینه زدند.

همچنین امروز دعای زیارت عاشورا قبل از اقامه نماز ظهر عاشورا در صحن اصلی بقعه شیخ‌حیدر برگزار شد.

ظهر امروز نیز به یاد آخرین نماز حضرت سیدالشهدا (ع) نماز ظهر و عصر به امامت حجت‌الاسلام باوقار با حضور عززاداران در همین محل اقامه شد.

مشگین‌شهر در شمال غربی اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =