آیین شام غریبان در هرمزگان برگزار شد

بندرعباس - ایرنا- آیین شام غریبان به یاد مظلومیت و اسارت خاندان حضرت امام حسین (ع) یکشنبه شب با حزن واندوه در شهرها و روستاهای هرمزگان برگزار شد.

دوستداران خاندان عصمت و طهارت بویژه کودکان و نوجوانان امسال بواسطه بیماری کرونا و براساس پروتکل های بهداشتی این مراسم را درکنار خانواده و درفضای باز برگزار کرده و با روشن کردن شمع و خواندن اشعار حماسی طفلی زحسین گم شده وای وای به مداحی و مرثیه سرایی پرداختند.

شام غریبان از آیین های خاص هرساله در هرمزگان بوده که از شامگاه عاشورای حسینی در حسینه و مساجد با شکوه خاصی برپا می شود و شرکت کنندگان درحالیکه شمع در دست دارند ازیک محله به محله دیگر  حرکت می کنند و به عزاداری می پردازند اما امسال دریک محل این مراسم را اجرا کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به اینکه مراسم‌های محرم امسال باتوجه به گسترش ویروس کرونا و سلامتی عزاداران، با محدودیت و ممنوعیت درهمه شهرهای استان برگزارشد گفت: عزاداران با زدن ماسک در عزاداری‌ها و روضه خوانی‌ها شرکت کردند.
حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد افزود: زدن ماسک برای همه عزاداران اجباری بوده چرا با این کار زنجیره بیماری کرونا قطع می شود و عزاداری بهانه ای برای شیوع نخواهد بود.

استان هرمزگان متاثر از بیماری کرونا همچنان در وضعیت هشدار قرار دارد و انجام مراسم های مذهبی بایستی براساس پروتکل های بهداشتی از قبیل ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =