۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۱۱
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 84021148
۱ نفر

برچسب‌ها

شام غریبان اهل حرم در میان اشک شمع عزاداران حسینی

خرم آباد - ایرنا - آیین شام غریبان همزمان با شب عاشورا در مناطق تعیین شده و روشن کردن شمع به نیت روشنایی بخشی به محفل زنان و دختران داغدار خاندان اهل بیت شب یکشنبه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در لرستان برگزار شد.

به گزارش ایرنا عزاداران حسینی امشب هم خانواده حسین (ع) را تنها نگذاشته و با زدن ماسک و رعایت آداب اجتماعی ویژه کرونا شام غریبان اهل بیت را در میان اشک شمع های فروزان روشن کردند.

شام غریبان که به طور معمول با استقبال بیشتری توسط زنان و دختران برگزار می شود به یاد غریبی و تنهایی زینب کبری (س) و زنان ومادران حرم برگزار می شود و به طور معمول با روشن شدن شمع در مکان های خاصی اجرا می شود.

عاشقان اهل بیت (ع)  در لرستان پس از اقامه نمار مغرب و عشا و برپایی مراسم روضه‌خوانی و عزاداری برای امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان، جای جای استان را با برگزاری آیین شام‌غریبان به صحنه ماتم حسینی تبدیل کردند.

این مراسم به دلیل شیوع ویروس کرونا در فضاهای باز مساجد، تکایا، حسینیه‌ها و آستان امامزادگان شاخص برگزار شد و نیروهای هلال احمر نیز همچون مراسم تاسوعا و عاشورا با ادای نذر سلامت نسبت به تب سنجی عزاداران اقدام کردند.

مردم مناطق مختلف لرستان از جمله خرم آباد که عاشورای حسینی را با رعایت توصیه های بهداشتی به ویژه رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک عزاداری کردند در شام غریبان خانواده حسین (ع) نیز از رعایت این شیوه نامه ها غافل نشدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =