نهضت همگانی امر به معروف در فضای مجازی نجات‌بخش است

اصفهان- ایرنا- امام جمعه سمیرم گفت: به راه افتادن نهضت و پویش همگانی امر به معروف و نهی از منکر در شبکه‌های مجازی ضروری و نجات‌بخش جامعه است.

حجت‌الاسلام سیف‌الله دهقانی فیروزآبادی  روز یکشنبه در آیین عزاداری روز عاشورای حسینی در امامزاده سلطان ابراهیم(ع) این شهر، اظهار داشت: عاشورا یک پیام بسیار مهم و ارزشمند داشت که همین فریضه امر به معروف بود.

وی خاطر نشان کرد: اگر امروز شاهد بروز برخی مشکلات و نارسایی‌های اجتماعی، فرهنگی و آسیب‌های متعدد در ابعاد شخصیتی افراد هستیم ناشی از کمرنگ شدن همین فریضه دینی است.

به گفته امام جمعه سمیرم، امروز امر به معروف را باید به صحنه شبکه‌های موبایلی و مجازی کشاند و دست انبوه جوانانی را که ممکن است در این گستره بی حد و مرز غرق شوند گرفت و نجاتشان داد.

حجت‌الاسلام دهقانی عمل به امر به معروف و نهی از منکر را محدود به قشر خاصی ندانست و افزود: هر فرد آزاده و مسلمانی باید در قبال آن احساس مسوولیت داشته باشد چرا که تاثیر فکری و فرهنگی آن، غیرقابل انکار و جاری شدن برکات آن، تضمین کننده سعادت است.

وی تصریح کرد: تا زمانی که امکان کنترل و رصد فضای مجازی را نداشته باشیم روزانه تعداد زیادی از افراد از مسیر حقیقی آگاهی منحرف می‌شوند از همین رو بارزترین و اصلی‌ترین مصداق امر به معروف و نهی از منکر در دوران حاضر کنترل این شبکه‌ها و فضاهاست.

امام جمعه سمیرم تاکید کرد: ماه محرم زمینه‌ای برای احیای امر به معروف و نهی از منکر و تذکری برای عموم مؤمنان نسبت به اهمیت این فریضه ارزشمند و موثر دینی است.

حجت‌الاسلام دهقانی فیروزآبادی اظهار داشت: کسی که مردم را دوست دارد در برابر خوبی‌ها حامی و تشویق کننده است و در برابر بدی‌ها می‌ایستد.

به گفته وی، وقتی فرهنگ جامعه به منکرات سوق پیدا کند طبیعی استک افراد ناخلف بر جامعه حاکم می‌شوند و بر همین مبنا انحراف و بی توجهی به امر به معروف که در جامعه دیده می‌شود بسیار ناپسند است و همه دستاوردها را از بین خواهد برد.

آیین های عزاداری سرور و سالار شهیدان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در محله‌های مختلف شهر سمیرم، روستاها و شهرهای شش گانه این شهرستان برگزار شد. همچنین آیین تعزیه و شبیه خوانی نیز عصر امروز در برخی محله‌های این شهر برپا شده بود.

شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =