۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۶
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 84021069
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۴۲۰ واحد خون در استان اصفهان اهدا شد

اصفهان - ایرنا - مدیرکل انتقال خون اصفهان گفت: عزاداران حسینی در این استان یکهزار و ۴۲۰ واحد خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی امسال در راستای طرح "نذر خون" اهدا کردند.

مجید زینلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز تاسوعا مردم استان ۷۵۰ واحد و روز عاشورا ۶۷۰ واحد خون اهدا کردند.

وی اظهار داشت: پایگاه‌های اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورا در مرکز خواجوی اصفهان و شهرهای کاشان، نجف‌آباد، گلپایگان، خوانسار و شهرضا فعال بود.

زینلی با بیان‌اینکه طرح نذر خون از اول محرم در استان اصفهان آغاز شد، تصریح کرد: افرادی که نتوانستند در این ایام نذر خود را ادا کنند تا اربعین حسینی نیز می‌توانند اقدام به این کار نمایند.

وی با بیان اینکه روند اهدای خون در روزهای اخیر در اصفهان بهبود یافته است از مردم خواست تا همچنان برای اهدای خون در روزهای آینده اهتمام داشته باشند.

مدیرکل انتقال خون اصفهان همچنین تاکید کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و افزایش تعداد بیماران، نیاز به پلاسمای خون بهبودیافتگان از کرونا وجود دارد و از این افراد دعوت می‌شود تا به شکرانه بهبود خود برای اهدای پلاسمای خونشان به مرکز انتقال خون میدان خواجوی اصفهان مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا، افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده و بهبود یافته‌اند، آنتی بادی قوی برای مقابله با کرونا در پلاسمای خون خود دارند؛ از این رو پلاسمای این دسته از افراد، گرفته و به بیماران بدحال کرونایی تزریق می‌شود. این روش موسوم به |پلاسما درمانی" است.

۹۶.۵ درصد از اهداکنندگان خون در استان اصفهان را مردان و ۳.۵ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

زنان و مردان از سن قانونی ۱۸ سال تا ۶۰ سالگی و در صورت  استمر اهدا تا ۶۵ سالگی می‌توانند خون اهدا کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =