انصارالله یمن: وظیفه ما در مقابله با تجاوزگری ملی و دینی است

تهران-ایرنا- "عبدالملک بدرالدین الحوثی" رهبر جنبش انصارالله یمن عصر یکشنبه به مناسبت روز عاشورا گفت: موضع و وظیفه ما در مقابله با تجاوزگری، یک موضع اصولی برآمده از ایمان، ملی و دینی است.

به گزارش ایرنا از شبکه المیادین، الحوثی تصریح کرد: ملت یمن، راه خود را برای نپیوستن به اردوگاه نفاق که رژیم‌های عربستان و امارات نماد روشن آن هستند، نهایی و قطعی کرده‌اند.

وی عادی‌سازی روابط امارات و رژیم اشغالگر قدس را محکوم کرد و گفت: هرگونه عادی‌سازی روابط با اسرائیل محکوم است، آن را شرعاً حرام می‌دانیم و قرآن در آیه ۵۱ سوره مبارکه مائده نسبت به هرگونه به دوستی گرفتن [یهود و نصاری] هشدار داده است.
رهبر جنبش انصارالله گفت که موضع یمن در قبال مسائل امت اسلامی از جمله آرمان فلسطین و مخالفت با اقدامات رژیم صهیونیستی و سلطه آمریکا، ثابت و غیر قابل تغییر است.
الحوثی همچنین گفت که موضع یمن و جنبش انصارالله در قبال مردم لبنان، سوریه، عراق، بحرین و جمهوری اسلامی ایران و سایر مسلمانان در میانمار، کشمیر و سایر نقاط تغییر نخواهد کرد؛ چرا که این مسأله بخشی از باورهای دینی است.
وی ادامه داد: مردم یمن در برابر سرکشی و یاغی‌گری یزید زمانه؛ یعنی آمریکا و اسرائیل، هرگز تسلیم نخواهد شد و با ملحق شدن به اردوگاه نفاق در امت که رژیم سعودی و اماراتی نماینده این اردوگاه هستند، مخالف است.
رهبر جنبش انصارالله یمن راه امام حسین (ع) را امتداد حقیقی اسلام دانست و افزود که این راه و روش گزینه‌ای است که صلح، آزادی، و رهایی از سلطه دشمنان و تبعیت از آن‌ها را برای امت اسلام به ارمغان خواهد آورد.
الحوثی در پایان گفت: مردم یمن در سالروز شهادت امام حسین (ع) با تصمیمات قاطعانه‌ حمله و تهاجم آمریکا، عربستان سعودی و امارات به کشورشان را محکوم کرده و با توکل به خداوند از هیچ تلاشی برای مقابله با این تهاجم دریغ نخواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =