بیش از چهار هزار کتیبه بین عزاداران حسینی در زنجان توزیع شد

زنجان - ایرنا - مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف زنجان از توزیع بیش از چهار هزار کتبیه در بین عزاداران حسینی از ابتدای ماه محرم تاکنون خبر داد.

بهزاد شکوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از برنامه‌های اداره اوقاف در ایام کرونایی حمایت از روضه‌های خانگی است که کتیبه‌ای را با شعار «این خانه عزادار حسین است» تولید کرده است و در مرحله اول تمامی این کتیبه‌ها تنها پس از چند ساعت از توزیع در سایت، توسط عزاداران حسینی خریداری شد.

وی یادآورشد:  این طرح با هدف ترویج شعائر حسینی و با شعار «هر خانه، یک هیات» با همکاری سایت عقیق اجرا شده است و این کتیبه دارای تخفیف صددرصدی بوده و درخواست‌کنندگان هزینه ۱۱ هزار تومانی را به شرکت پست پرداخت کردند و این کتیبه برایشان ارسال شده است.
شکوری گفت: از دیگر برنامه‌های اداره اوقاف در این ایام حمایت از روضه‌های خانگی در ایام شیوع ویروس کرونا، کتیبه‌ای را با شعار «این خانه عزادار حسین است» تولید کرده است،  در مرحله اول تمامی این کتیبه‌ها تنها پس از چند ساعت از توزیع در سایت، توسط عزاداران حسینی خریداری شد.

وی اظهار داشت: عزاداران حسینی که موفق به دریافت این کتیبه شده‌اند، می‌توانند پس از نصب این کتیبه، از آن عکس گرفته و با هشتک «این-خانه-عزادار-حسین-است» در پویش «هر خانه، یک هیات» شرکت کنند.

شکوری افزود: مرحله دوم ارائه این کتیبه‌ها در سایت عقیق (aghighshop.ir) آغاز شده است و عزاداران حسینی می‌توانند با مراجعه به این سایت، کتیبه «این خانه عزادار حسین است» را تهیه کنند.

مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان تصریح کرد: کرونا هم مانع اجرای نیت واقفان خیراندیش در ماه محرم نشد چراکه در استان زنجان بیشترین موقوفات و نیت‌های واقفین خیر اندیش برای عزاداری امام حسین (ع) است.

وی یادآورشد: در راستای اجرای نیت واقف کلیه موقوفاتی که در استان زنجان وجود دارد در ایام محرم طبق وقفنامه واقفین توسط مراکز افق بقاع متبرکه و در طرح شمیمع حسینی اجرای نیت می‌شود.

شکوری تصریح کرد: از اولین روز محرم تا کنون چهارهزار از عواید موقوفات بسته معشیتی تهیه و توسط معتمدین منطقه به دست نیازمندان رسیده در ایام نیز علاوه بر اجرای نیت بلکه عزاداری و سخنرانی در مناطق و روستاهایی که در نیت واقفین به قید زمان اشاره کرده در حال اجراست.

وی ادامه داد: بسیاری از نیات واقفین در خصوص اطعام عزاداران حسینی مقید به مکان است اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت برپایی مراسم عزاداری در فضای مسقف، در جای دیگری باید این اجرای نیات انجام شود.

مدیر روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: در سال‌های قبل در تکیه ،مساجد، بقاع متبرکه، میدان های شهرها و روستا ها از محل اجرای نیت واقف خیراندیش حسینی اطعام می‌شدند اما امسال با توجه به مسقف بودن این مکانها، تصمیم گرفته شد که این نیت به صورت دیگری اجرا تا پایان دهه اول محرم نیز دیگر نیاتی که با اطعام عزاداران حسینی مرتبط باشند، در قالب بسته ارزاق بین نیازمندان توزیع می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =