هشدار فرماندار شیروان نسبت به تداوم سیلاب در این شهرستان

بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان اعلام کرد: با توجه به تداوم بارندگی شدید و احتمال جاری شدن سیلاب در برخی از مناطق شهرستان، شهروندان و به خصوص روستاییان منطقه باید هشدارها را جدی گرفته و از تردد در مسیرها پرهیز کنند.

امین رضا مرآتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس  داده های هواشناسی، بارش های رگباری با شدت بالا در سطح شهرستان به خصوص در بخش مرکزی در دهستان های سیوکانلو و گلیان و در بخش  سرحد در روستاهای پالکانلو، نظرعلی، کوسه و آلخاص و در بخش قوشخانه نیز روستاهای علی محمد، باغ و دده خان و شهر قوشخانه ادامه خواهد یافت.

وی گفت: ستاد مدیریت بحران شهرستان از مردم درخواست می کند از تردد در مسیرهای روستایی به ویژه در مناطق یادشده خودداری کنند و اعضای شوراهای روستا و دهیاران با حفظ آمادگی کامل و انجام  اقدامات پیشگیرانه، حوادث احتمالی را سریعا به بخشداران حوزه های خود اعلام کنند.
بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب عصر امروز موجب مسدود شدن برخی از راه های روستایی بخش های قوشخانه و سرحد شیروان شده که دستگاه های خدمات رسان را به این مناطق کشانده است.

حدود ۷۰ هزار نفر از جمعیت ۱۵۶ هزار نفری شهرستان شیروان  در قالب ۱۸ هزار خانوار در روستاها سکونت دارند.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اداره کل هواشناسی خراسان شمالی برای روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری بارش پراکنده باران را پیش بینی کرده و خبر داده بود که دمای هوای استان با کاهشی هفت درجه ای مواجه خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =