نماز ظهر عاشورای حسینی در بندرعباس اقامه شد

بندرعباس - ایرنا- نماز ظهر عاشورا به یاد نماز ظهر عاشورای امام حسین(ع)روزیکشنبه در بندرعباس به امامت نماینده ولی فقیه در هرمزگان وامام جمعه بندرعباس اقامه شد.

دراین مراسم معنوی که استاندار هرمزگان، جمعی از مسوولان و شماری از عزاداران حسینی حضور داشتند طبق پروتکل های بهداشتی نماز را برپا کردند و یاد و خاطره ۷۲شهید دشت نینوا را که در صف یاری امام حسین(ع) در نبرد با دشمن به شهادت رسیدند، را گرامی داشتند.

 نماینده ولی‎فقیه در هرمزگان با اشاره به نماز ظهر عاشورای امام حسین (ع) گفت: آن حضرت به همراه یارانش در آخرین لحظه های عمر شریف شان دست از نماز وعبادت برنداشته و با خالق خود به راز ونیاز پرداخته و امروز برای جامعه مسلمان الگویی شده که انسان درهمه شرایط یاد خدا را فراموش نکند.

حجت الاسلام والسملمین عبادی زاده به اهمیت جایگاه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک مساله فطری اشاره کرد و بیان داشت: این دو فریضه همسان با فطرت بشر است زیرا همه دوست دارند خوبی‌ها در جامعه اشاعه پیدا کند و به حقوق همدیگر احترام بگذارند.

وی با یادآوری این جمله که؛ همه انسان‌ها ذاتا خوبی‌ها را دوست دارند و از بدی‌ها گریزان هستند، ادامه داد: این فریضه الهی ضامن نظم اجتماعی، امنیت جامعه و اجرای قانون است، لذا امر به معروف هم پیشگیری و هم درمان دارد.

امام جمعه بندرعباس گفت: تصور ذهنی جامعه ما از امر به معروف به مقوله ساده است درحالی که این فریضه الهی گستره زیادی در جامعه دارد، بنابراین این دو فریضه ضرورتی است که به وسیله این ضرورت سایر فریضه‌های الهی به وسیله این دو تکمیل می‌شود.

وی یادآور شد: اقامه نماز و تمامی احکام و ارزش‌های اسلامی ناظر به اجرای این دو فریضه الهی است و حضرت زهرا(س) در اهمیت این فریضه فرموده‌اند که خداوند امر به معروف را واجب کرد تا مصلحت عمومی تامین شود، بنابراین امروز اگر می‌خواهیم مصلحت خود را تامین کنیم راحل آن اجرای انی دو فریضه و سفارش مردم به تقواست.

مردم استان هرمزگان امسال هم بهانه را از دست دشمن گرفتند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجتماعی و نه به کرونا درغم و اندوه شهادت حضرت ابا عبدالحسین (ع) و ۷۲ تن از یاران باوفایش با برپایی آیین‌های باشکوه عزاداری در شب و روز عاشورای حسینی برگزارشد.

هرچند آیین‌ها و عزاداری‌های محرم امسال به صورت محدود و در فضای باز برگزار می شود اما عاشقان ثارالله نگذاشتند ویروس کرونا چراغ نورانی عاشورای حسینی را خاموش کند.
مراسم عزاداری و زنجیرزنی در هرمزگان بویژه در شهر بندرعباس در مکان‌های مذهبی و محوطه های روباز از جمله امامزاده سید مظفر(ع)، گلزار شهدا و هیات شهدای گمنام واقع در مصلی این شهر با نظارت کارشناسان بهداشت برپا شد.
در ماه محرم امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا بر اساس ستاد ملی کرونا برگزاری مراسم عزاداری از سوی مردم و هیات ها با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نکات رعایت بهداشتی بیشتر به صورت محله ای و خانه به خانه درحال برگزاری است و از تجمع‌های بزرگ خودداری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =