فریاد نجات‌بخش «یا حسین» در قطب فرهنگی پایتخت طنین‌انداز شد

تهران- ایرنا- فریاد نجاتبخش یا حسین (ع) بار دیگر طی روز عاشورای ۱۴۴۲ هجری قمری و در حالی که وضعیت کرونا در شهر قرمز است، در آستان امامزاده صالح (ع) به عنوان قطب فرهنگی پایتخت طنین‌انداز شد.

یه گزرش خبرنگار مستقر ایرنا، امامزاده صالح‌ ابن موسی کاظم (ع) که در تمامی روزهای سال به ویژه مناسبت‌های مذهبی، میزبان عاشقان اهل بیت است، این‌بار نیز در دهه اول محرم پذیرای جان‌سوختگان عزای حسین (ع)، خاندان پاک و اصحاب باوفای ایشان در هیات ریحانه النبی (س) بود و ظهر امروز مصادف با عاشورای حسینی نیز شور و شعوری دیگری از عزاداران را تجربه کرد.
امروز بار دیگر مردم ولایتمدار پایتخت با قلب‌های آکنده از اندوه و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آمدند تا با اشک و ناله‌های جانسوزشان تسکینی باشند بر دل شکسته بانوی دو عالم که با آمدن ماه محرم، عزادار مظلومیت فرزند بزرگوارشان در صحرای کربلا می‌شود.


خادمان آستان مقدس هم چندین ساعت است که زیر آفتاب تابستان کوچکترین خمی به ابرو نمی‌آورند و عاشقانه پذیرای مهمانان سیدالشهدا (ع) و اهل بیت هستند و با مهر و محبت التماس دعا می‌گویند.

حجت‌الاسلام احسان بی‌آزار تهرانی، متولی آستان مقدس امامزاده صالح (ع) نیز در سخنرانی ظهر عاشورا خطاب به عزاداران بیان داشت: اگر می‌خواهی عاشورایی شوی باید خودت را کنار بزنی؛ اگر گیر ثروت و قدرت و دنیا باشی هیچ چیزی برایت نمی‌ماند.
به گزارش ایرنا، هیات ریحانه النبی با مداحی محمدحسین پویانفر، ذاکر اهل بیت در دهه اول محرم در این مکان مقدس مجالس عزاداری اباعبدالله (ع) را اجرا کرد.
آستان مقدس امامزاده صالح (ع)، فرزند امام موسی کاظم (ع) و برادر امام رضا (ع) در شمال تهران و در مرکزیت بازارچه سنتی تجریش واقع شده و از یک سو با تکیه و مسجد اعظم تجریش و از سوی دیگر با تکیه بزرگ تجریش همجوار است.
به گزارش ایرنا امامزاده صالح‌ ابن موسی کاظم (ع) در تجریش در حالی قطب فرهنگی پایتخت به شمار می‌رود که مراسم تعزیه‌خوانی تکیه بزرگ تجریش نیز در ششمین اجلاس شورای عالی ثبت کشور به عنوان میراث معنوی به ثبت رسیده است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =