مکتب سید الشهدا مرزهای جغرافیایی و تاریخی را در نوردیده است

سنندج - ایرنا - رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان گفت: مکتب سید الشهدا (ع) بعد از گذشت سال‌ها مرزهای جغرافیایی، اعتقادی و تاریخی را در نوردیده و عالم گیر شده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمد سادات روز یکشنبه در آیین عزاداری روز عاشورا در یادمان شهدای سنندج اظهار داشت: امروز در گوشه گوشه جهان شاهد عزاداری برای امام حسین‌ (ع) در میان اقوام و ملیت‌های مختلف هستیم که نشان‌دهنده نفوذ و گسترش فرهنگ سید الشهدا (ع) است.

وی با تاکید بر اینکه مشیت الهی بر این قرار گرفته که مرام امام حسین‌(ع) پایدار بماند، افزود: دشمنان دین تلاش می‌کنند این چراغ را خاموش کند اما روز به روز این مکتب جاودانه‌تر می‌شود.

حجت الاسلام سادات یادآور شد: حق پایدار و باطل از بین رفتنی است و هرچیزی منسوب به ذات احدیت باشد ماندنی است به همین دلیل مکتب سید الشهدا بعد یک هزار و ۴۰۰ سال همچنان پایدار مانده است.

وی با بیان اینکه مکتب امام حسین (ع) روز بروز گسترده‌تر می‌شود، اضافه کرد: اهل سنت هم اگر بیشتر از اهل تشیع به امام حسین ا(ع) نداشته باشند کمتر از آنها به سالار شهدا ارادت ندارند.

حجت الاسلام سادات گفت: خداوند اگر خیر بنده‌ای را اراده کند محبت اهل بیت را در دل او جای می‌دهد بنابراین باید ارزش و قدر این فرصت عزاداری برای امام حسین (ع) را بدانیم.

وی تاکید کرد: باید نیت‌ها را خالص کنیم چون امام حسین (ع) خالص قیام کرد و خداوند هم برای همین خلوص نیت او را در تاریخ جاودانه و ماندگار ساخت.

مراسم عزاداری روز عاشورا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور نماینده ولی فقیه در کردستان، برخی از مسوولان و اقشار مختلف مردم در کنار یادمان شهدا در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان در سنندج برگزار شد و نماز ظهر عاشورا هم به امامت آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان اقامه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =