۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۰
کد خبرنگار: 1051
کد خبر: 84020918
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

برگزاری مراسم عاشورای حسینی در کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- مردم مسلمان و مرزدار استان کرمانشاه روز یکشنبه همزمان با عاشورای حسینی با برپایی مجالس عزاداری در سوگ امام حسین (ع) و شهدای دشت کربلا اشک ماتم ریختند.

به گزارش خبرنگاران ایرنا، مردم شهرها و روستاهای استان کرمانشاه از صبح امروز با حضور در خیابان‌ها، امامزاده‌ها و بقاع متبرکه و در فضای باز و با رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به عزاداری سید و سالار شهیدان پرداختند.

در شهر کرمانشاه نیز برخلاف سال های گذشته دسته جات عزاداری در همان محلات و مناطق زندگی خود به نوحه خوانی و سینه زنی با رعایت موازین بهداشتی پرداختند و از تشکیل تجمع های بزرگ همچون سال های قبل پرهیز کردند.
در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان، مردم کرمانشاه امروز در جای جای این شهر یک میلیونی خیمه های عزا بر پا کرده بودند و در سوگ امام شهیدان و یاران باوفایش به سرو سینه زدند.
مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نیز با خواندن مرثیه های کردی شور و حال خاصی به آیین های عزاداری امسال مردم سوگوار کرمانشاه داده بودند.
برخی از مردم نیز با توزیع ماسک و آب معدنی نذورات امسال خود را به دلیل شیوع بیماری کرونا این گونه به جا آوردند.
مردم سوگوار کرمانشاه همزمان با ظهر عاشورا و شنیدن بانگ اذان، نماز ظهر عاشورا را به تاسی از سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در نقاط مختلف این شهر اقامه کردند. 
آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه نیز نماز ظهر عاشورا را با جمعی از مردم عزادار کرمانشاه در مزار شهدای باغ فردوس این شهر به جا آورد.

اخبار مرتبط