۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۹
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84020898
۱ نفر

برچسب‌ها

افزایش آمار قربانیان کرونا در قم

قم - ایرنا - درحالی که آمار قربانیان کرونا د ر قم طی روزهای اخیر میان سه تا پنج نفر بود، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم امروز اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته هفت تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را در قم از دست دادند.

به گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر در تبیین آخرین وضعیت کرونا در این استان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به نهم شهریور ماه ۷۶ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در اورژانس مراکز مختلف درمانی قم پذیرش شدند.

قدیر ۵۳ مورد بستری جدید در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: ۳۸ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند، ترخیص شدند.

 وی یادآور شد: در حال حاضر ۳۶۱ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که حال ۶۹ تَن آنها وخیم است.

به دنبال افزایش تعداد مبتلایان و بستری شدگان بیماری کووید ۱۹ در قم وضعیت این استان از اواسط مردادماه تاکنون به حالت قرمز درآمده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =