کاهش ۳۱ درصدی سفر در محرم به مشهد

مشهد- ایرنا- رییس اداره مدیریت راههای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: ورود مسافر از طریق جاده به مشهد ظرف ۹ روز ابتدای ماه محرم امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۱ درصد کنتر شده است.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت و درمان، خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز از نظر شیوع ویروس همه‌گیر کرونا قرار دارد.  

ابوالفضل حسینی عشرت‌آباد روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس گزارش دستگاه‌های تردد شمار جاده‌ای این اداره در ۹ ورودی استان و طی ۹ روز یاد شده در سال گذشته، ۴۶۷ هزار خودرو سبک وارد استان شدند که این تعداد امسال به ۳۲۱ هزار خودرو کاهش یافت.

وی ادامه داد: روز تاسوعای حسینی نیز ۲۹ هزار خودرو سبک وارد استان شد که این رقم در تاسوعای سال گذشته ۵۳ هزار دستگاه بود و نشان دهنده کاهش ۴۵ درصدی ورود مسافر به استان خراسان رضوی در این روز است.

رییس اداره مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: هیچگونه محدودیت تردد در جاده‌ها اعمال نشده است اما به خاطر اعلام تعطیلی فعالیت دسته‌ها و هیات‌های مذهبی، بسته بودن ضریح منور رضوی و درخواست مسوولان از مردم برای نرفتن به مسافرت به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، امسال سفر به خراسان رضوی و بویژه مشهد کاهش یافته است.

وی افزود: در دوران پیش از شیوع ویروس کرونا ۹۰ درصد سفرها به این استان با خودرو شخصی و بقیه با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای، ریلی و هوایی انجام می‌شد که در شرایط کنونی به نظر می‌رسد سهم سفرهای جاده‌ای با خودرو شخصی از ۹۰ درصد نیز بیشتر شده است.

خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که ۶ هزار و ۴۲۲ کیلومتر آن بین شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر راه روستایی است. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۷۳ هزار و ۵۷۰  نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۲۱ هزار و ۴۶۲ نفر را در کشورمان گرفته است. 

همچنین تاکنون ۳۲۱ هزار و ۴۲۱ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =