پویش نذر خون تا آخر ماه صفر در آذربایجان‌غربی ادامه دارد

ارومیه- ایرنا- معاون فنی و فناوری‌های نوین اداره‌کل انتقال خون آذربایجان‌غربی با قدردانی از حضور پرشور مردم در مراکز انتقال خون استان طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: پویشی که با نام "نذر خون" در راستای کمک به بیماران راه افتاده، تا آخر ماه صفر ادامه دارد.

بهزاد عمادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پویش از اول ماه محرم امسال همزمان با سراسر کشور در آذربایجان غربی نیز آغاز شده و طی ۱۰ روز گذشته، استقبال بسیار خوبی از این طرح شده است.

وی اضافه کرد: طی دیروز و امروز، چهار واحد ثابت خون‌گیری در شهرهای ارومیه، نقده، مهاباد و خوی، خون اهدایی عزاداران حسینی را دریافت کردند که این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

معاون فنی و فناوری‌های نوین اداره کل انتقال خون آذربایجان‌غربی ادامه داد: علاوه بر آن، اکیپ‌های سیار به صورت مداوم در طول ماه‌های محرم و صفر در سراسر استان از مردم استان خون‌گیری خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، سالانه افزون بر ۷۰ هزار واحد خون در آذربایجان‌غربی اهدا می‌شود؛ ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، از ایامی است که بیشترین میزان اهدای خون در آذربایجان‌غربی و کشور صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =