مدیریت زمان سفر، افزایش ایمنی مسافران در راه های البرز

کرج - ایرنا - رییس پلیس راه البرز گفت: با توجه به افزایش سفر طی چند روز اخیر در شهرهای مختلف کشور به ویژه مناطق شمالی، رانندگان مدیریت زمان سفر را داشته باشند.

سرهنگ رضا گودرزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: برای داشتن سفری ایمن، افزون بر رعایت مقررات رانندگی، تقسیم سفرها ضروری است.

وی اضافه کرد: طی چند روز گذشته شاهد افزایش سفرهای برون شهری بویژه در محور کرج - چالوس بودیم که می طلبد رانندگان زمان برگشت سفر خود را به روزهای آینده موکول کنند تا از هرگونه گره ترافیکی کاسته شود.

وی همچنین برلزوم رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز ازسفرهای غیرضروری با توجه به شیوع کرونا درراه های این استان تاکید کرد.

گودرزی خاطرنشان کرد که با حدود  گذشت بیش از  پنج ماه ازشیوع ویروس کرونا در کشور و استان البرز اما رعایت فاصله اجتماعی به عنوان یک تکلیف برای همگان ضروری است.

وی یادآورشد که با توجه به تعطیلات چند روز اخیر  پلیس راه البرز نیز مانند سایر ارگان های ذیربط تدابیر خاص برای کنترل ترافیک و تسهیل ازعبور و مرور را در راه های استان البرز اندیشیده است.

گودرزی افزود:  رانندگان قبل از سفر از وضعیت راه ها مطلع شده سپس اقدام به سفر کنند و  چنانچه رانندگان قصد سفرضروری  به استان‌های شمالی کشور از جاده کرج - چالوس را دارند در صورت ترافیک سنگین می‌توانند از محورهای جایگزین استفاده کنند.

رییس پلیس راه البرز بیان داشت: طی این مدت پایگاه های ثابت و سیار پلیس با بیش از  ۷۵ تیم گشت پلیس راه و پاس پیاده و پنج تیم نامحسوس وضعیت ترافیکی جاده‌های استان البرز را در سفرها رصد می‌کنند.
وی تاکید کرد:  مسافران هنگام سفر از توقف در حاشیه راه های استان البرز بویژه مناطق کوهستانی بپرهیزند، تا از هرگونه حوادث احتمالی پیشگیری شود.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ به صورت شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راه های کشور و آماده امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی است.

استان البرز دارای یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان است.  
روزانه به طور متوسط بیش از ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه در راه های البرز تردد می کنند که بیش از ۲۰ هزار تردد در جاده کرج - چالوس و بقیه در آزادراه های این استان است.   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =