اصلی‌ترین هدف پدافند غیرعامل صیانت و حفاظت از سرمایه‌های ملی است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه از رصد و پایش وضعیت فناوری اطلاعات دستگاه‌های اجرایی استان با هدف ارتقاء سطح امنیتی خبر داد و گفت: در کرمانشاه شاهد افزایش سطح دانش امنیت سایبری در بین کارشناسان فناوری اطلاعات دستگاه‌های اجرایی هستیم.

«شهریار بهنیا» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به بروز بحران در سطوح وسیع، افزود: موضوع آمادگی عمومی از مولفه‌های اساسی است بنابراین سنجش میزان آمادگی سازمان‌ها، دستگاه‌ها و بخش‌های عمومی و خصوصی فعال در فضای تبادل اطلاعات استان از منظر امنیت سایبری و فناوری های امنیت سایبری بسیار حائز اهمیت است.

وی از جمله اقدامات در حوزه پدافندغیرعامل در استان، به اعمال مقررات و سیاست‌های مربوط به امنیت سایبری برای هدایت درست و موثر دستگاه‌های اجرایی و توسعه ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های امنیت سایبری و انجام اقدامات تاب‌آوری در حوزه امنیت اشاره کرد و گفت: اصلی‌ترین هدف پدافندغیرعامل صیانت و حفاظت از سرمایه‌های ملی است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، تمرکز بر تغییرات راهبردی امنیت سایبری و بهبود آمادگی برای بحران‌های آینده را با ایجاد فرصت های جدید، موضوع مهمی خواند و گفت: باتوجه به شرایط حساس کنونی، شناسایی دارایی‌ها و سرمایه‌های سایبری در همه بخش‌های دولتی و خصوصی موثر است.

بهنیا تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده در جهت توانمندسازی مدیران وکارشناسان فناوری اطلاعات دستگاه‌های اجرایی استان، شاهد افزایش سطح دانش امنیت سایبری در بین کارشناسان آی تی(IT) دستگاه‌های اجرایی استان هستیم.

رییس کارگروه دفاع سایبری پدافند غیرعامل استان کرمانشاه، افزود: در بازدیدهای انجام شده، وضعیت فناوری اطلاعات اکثر دستگاه‌های اجرایی روند روبه رشدی داشته‌ و برای برخی از ادارات، پکیج رفع نواقص و مشاوره‌ راهبردی ارایه شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با اشاره به رشد میزان ارایه خدمات دستگاه‌های اجرایی در بستر فناوری اطلاعات، گفت: امنیت یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مباحث از نقطه نظر پدافند سایبری است که این موضوع بطور مستمر توسط تیم‌های کمیته فنی سایبری کارگروه درحال پایش است.