امام جمعه اراک: نهضت عاشورا پایه و اساس انقلاب اسلامی است

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ائمه اطهار(ع) و نهضت عاشورا پایه و اساس انقلاب اسلامی است.

آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی » روز یکشنبه در آیین اقامه نماز ظهر عاشورا در اراک افزود: نهضت عاشورا فرهنگ، معنویت، قوام جامعه و پایه اصلی و اساسی انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی به برکت عاشوری امام حسین(ع) به نتیجه رسید و عاشورا و محرم موجب حیات و دوام انقلاب شکوهمند ایران اسلامی شده‌ است.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: فرهنگ عاشورا به عنوان فرهنگ عزت، شرف، مبارزه با کفر و شرک باید در جامعه اسلامی حفظ و زمینه ترویج این فرهنگ در جامعه بیش از پیش فراهم شود.

آیت الله دری نجف آبادی گفت: امروز دشمنان اسلام و قرآن با انجام توطئه‌های گوناگون به دنبال زیر سوال بردن فرهنگ عاشورایی و ضربه زدن به اسلامی و انقلاب بوده و ملت مسلمان ایران اسلامی همانند گذشته با لبیک و پشتیبانی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب این توطئه‌ها را نیز نقش برآب می کنند.

وی ادامه داد: ملت ایران اسلامی به برکت ولایت فقیه و خون شهدا به ارزش والایی دست یافته‌اند که در طول تاریخ بی سابقه بوده و اکنون با اتحاد و اقتدار ملی در جهان حرفی برای گفتن دارند. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی دستی پیدا شد که دست رد به سینه آمریکا، اسرائیل و آل سعود زد.

آیت الله دری نجف آبادی گفت: ملت ایران اسلامی باید قدر انقلاب اسلامی را دانسته و برای تحقق آرمان‌های امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی تلاش کنند.

وی اظهار داشت: ملت ایران اسلامی ملت اراده، فداکاری و سربلندی بوده و درس قدرت، اقتدار و عزت را از دانشگاه کربلا آموخته‌اند و راه ائمه اطهار(ع)، امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب را با قدرت ادامه می دهند.

یک‌هزار و ۵۰۰ ذاکر اهل بیت در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند که ۵۰۰  نفر از آنان در شهرستان اراک فعالیت دارند.

۲ هزار هیات مذهبی در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =