۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۷
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 84020840
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حضور عاشورایی مردم در خیابان‌های پایتخت

تهران- ایرنا- ظهر عاشورا خیابان‌های پایتخت حال و هوای خاصی دارد و مردم در قالب هیات‌های مذهبی مشغول عزاداری هستند.

به گزارش ایرنا، هیات‌های مذهبی و همچنین مردم به صورت فردی و گروهی پس از اقامه نماز ظهر عاشورا در خیابان‌ها و فضاهای باز شهر تهران مشغول عزاداری هستند.

حال و هوای عاشورایی مردم تهران غیرقابل توصیف است و لباس و علم سیاه و فریاد لبیک یا حسین (ع)، بار دیگر جلوه‌ای غیرقابل توصیف را در ظهر عاشورا به نمایش گذاشت.

عزاداران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در نهایت نظم و انضباط مشغول عزادارای در نقاط مختلف شهر تهران هستند و ثابت کردند که در کنار بیماری کرونا می توان در حماسه عاشورا نیز عاشقی کرد.

حضور کودکان و نوجوانان در کنار افراد میانسال و مسن بسیار قابل توجه است و این حضور ثابت کرده که عاشقی امام حسین (ع) سن و سال و مکان نمی‌شناسد.

یکی از عزاداران حسینی که در خیابان امام حسین (ع) مشغول عزاداری است به خبرنگار ایرنا می‌گوید: این عاشقی زمان و مکان ندارد و بیماری که هیچ در مقابل دشمن نیز رنگ نمی‌بازد.

وی که خود را «محمد جعفری» معرفی کرد می‌افزاید: اگر این مردم در ظهر عاشورا در میدان جنگ حضور داشتند دشمنان را از پا می انداختند؛ این ملت امروز بیدار است و با بصیرت و آگاهی کامل در مقابل دشمن ایستاده است.

این شهروند تهرانی می‌افزاید: الان نیز در میدان جنگ حضور داریم و نباید رهبر خود را تنها بگذاریم و باید انتقام خون شهدای دشت کربلا، شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم را بگیریم.

ما ملت امام حسینیم

یکی دیگر از شهروندان که در خیابان مهرآباد جنوبی مشغول عزاداری است، می‌گوید: ما مردم عاشق امام حسینیم و همه ساله برای آمدن ماه محرم بی‌تابی می‌کنیم.

وی که خود را ماجد شمسایی معرفی کرد می‌افزاید:‌ مردم کرونا و غیرکرونا نمی‌شناسند و برای امام حسین (ع) جان می‌دهند اما دین ما را به صیانت از سلامت جسمانی فراخوانده است.

این نوجوان تهرانی می‌گوید: این روزها و شب‌ها مردم با برپایی دسته‌های زنجیر و سینه‌زنی در این منطقه بار دیگر عاشقی خود را به نمایش گذاشتند.

همچنین مردم در سایر نقاط شهر تهران از جمله خیابان آزادی، امام حسین (ع)، انقلاب، میدان صادقیه، پیروزی، ری، شوش، میدان قیام مشغول عزاداری هستند.

نماز ظهر عاشورا در فضای باز در مناطق مختلف شهر تهران برگزار شد و امشب نیز مراسم شام غریبان پس از نماز مغرب و عشا برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =