جنوب شرق استان تهران در عاشورای حسینی غرق در عزا و ماتم است

تهران – ایرنا - همزمان با عاشورای حسینی ، شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران یکپارچه غرق در عزا و ماتم است و مردم عزادار، در سوگ امام حسین (ع) به عزاداری پرداختند.

به گزارش ایرنا ، مردم شهرستان های ورامین، پاکدشت، پیشوا و قرچک از صبح روز یکشنبه با حضور در اماکن متبرکه و امامزادگان پس از خواندن زیارت عاشورا و زیارت ناحیه مقدسه ، با مرثیه‌خوانی ، به عزاداری پرداختند.

محدودیت حضور هیأت‌های عزاداری و دسته‌روی آنان در خیابان‌های شهر باعث شده تا امامزادگان شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران نسبت به سال‌های گذشته خلوت‌تر باشد و مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و زدن ماسک، در این اماکن حضور پیدا کردند.

هیأت‌های عزاداری با حضور در مقابل حسینیه‌ها و مساجد، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به سینه‌زنی و زنجیرزنی پرداخته و هیچ هیأتی در خیابان‌های شهر و روستاهای اطراف حضور پیدا نکرد.

امسال تمامی هیأت‌های عزاداری، نذورات خود را در قالب بسته‌های معیشتی بین نیازمندان توزیع کردند.

گلزار شهدای سید فتح الله ، گلزار شهدای حسین رضا ، امامزاده یحیی ، امامزاده سکینه بانو و طاهر و مطهر خیرآباد ورامین، امامزاده بی‌بی‌زبیده و ابراهیم قرچک و امامزاده جعفر(ع) پیشوا پذیرای عاشقان خاندان عصمت و طهارت بودند.

پایگاه انتقال خون سیار نیز روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی با استقراردر صحن مطهر امامزاده جعفر(ع)، خون عزاداران را در محیطی بهداشتی دریافت کرد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =