۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۳
کد خبرنگار: 889
کد خبر: 84020805
۰ نفر

برچسب‌ها

نماز ظهر عاشورا در همدان اقامه شد

همدان- ایرنا- نماز ظهر عاشورا به یاد آخرین نماز سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران وفادارش با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حیاط مسجد جامع شهر همدان اقامه ‌شد.

هیات‌های سوگوار و عاشقان امام حسین (ع) در دیار دارالمومنین همدان پس از شنیدن اذان ظهر از بلندگوهای این شهر بلافاصله دست از عزاداری کشیدند و این فریضه واجب را با رعایت شرایط اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در فضای باز مسجد جامع همدان به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان اقامه کردند. 

نمازگزاران در این آیین با استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری همه پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند تا ضامن سلامتی همنوع خود باشند.

معاون ستاد اقامه نماز استان همدان پیشتر در گفت و گو به خبرنگار ایرنا افزود: استفاده از سجاده و مهر شخصی برای نمازگزاران ظهر عاشورا ضروری است.

حسن کرمی نور ادامه داد: کنترل تردد و ورود و خروج برای جلوگیری از تجمع به وسیله مسوولان برگزاری انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: از دیگر تدارکات لازم برای اجرای این فریضه مهم، گندزدایی در ورودی و سطوح مشترک محل‌های برگزاری، قبل و بعد از مراسم توسط مسوولان برگزاری است و امکانات ضدعفونی دست شرکت کنندگان در این آیین نیز فراهم شده است. 

همدان دارای ۲ هزار و ۳۰۰ هیات ثبت شده و ۷۰۰ هیات غیر رسمی است و همه ساله نماز ظهر عاشورا با حضور عزاداران حسینی در میدان اصلی شهر همدان برگزار می‌شد.

نماز جمعه از ۲ هفته گذشته در همدان دایر شده و در 23 نقطه استان که شرایط زرد و نارنجی کرونایی دارند، اقامه می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =