رییس پارلمان عراق: درصدد تفاهم برای نقشه راه پیشرفت کشور هستیم

بغداد – ایرنا – رییس پارلمان عراق روز یکشنبه و همزمان با عاشورای حسینی با انتشار بیانیه ای تاکید کرد که با شرکای سیاسی در عراق درصدد ترسیم نقشه راه پیشرفت و اصلاحات در کشور هستیم.

«محمد الحلبوسی» در ادامه این بیانیه افزود که با شرکای سیاسی درصدد تفاهم بر سر نقشه راه جدید برای خارج کردن عراق از این دایره تنگ و رساندن آن به پیشرفت و شکوفایی و اصلاحات حقیقی هستیم.

وی پیشاپیش این اقدامات را تصویب قوانین و تشدید نظارت جدی بر عملکرد دولت عنوان کرده است.

رییس مجلس نمایندگان عراق تاکید کرد که خط مشی اصلاحات بارها با وجود تلاش افرا خیرخواه و انسان های شریف در عراق از جمله تحقق مطالبات مردمی برای برپایی انتخابات زودهنگام یا برنامه ای دولتی که انتظارات عمومی را برآورده کند و موجب ایجاد فرصت های شغلی و ارائه خدمات اساسی شود با مشکل مواجه شده است.

الحلبوسی با هشدار نسبت به فتنه انگیزی ها برای ایجاد یاس و سرخوردگی مردم عراق اظهار کرد که فتنه گران و دشمنان در صدد شکاف میان ملت و حاکمیت هستند.

به گفته وی، ماشین های شرارت و فتنه با استفاده از شبکه های اجتماعی و رسانه های مزدور می کوشند تا با هدف بالا بردن خشم عمومی از طریق بزرگنمایی مشکلات، یاس و سرخوردگی را در میان مردم عراق ترویج کنند.

به گفته وی، اینها با این سخنان تنش آفرین درصدد بردن کشور به سوی سناریوهای مبهم و وحشتناکی هستند که ممکن است راه را بر راهکارهای واقعی ببندند.

الحلبوسی ادامه داد که اینها می کوشند تا تلاش انسان های مخلص و عاقل را در میان هیاهوی ساختگی ناکام بگذارند.

وی در پایان این بیانیه به مناسبت سالروز شهادت اباعبدالله الحسین (ع) نیز خاطر نشان کرد ، امروز (دهم محرم) سالروز حادثه ای تاریخی است که شایسته یادآوری است و امام حسین (ع) علیه فساد و بهره کشی از قدرت و سلب آزادی و تقسیم جامعه قیام کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =