برگزاری سوگواره مجازی «۱۰ شب ۱۰ محفل» در عصر عاشورا

تهران- ایرنا- سوگواره مجازی «۱۰ شب ۱۰ محفل» ساعت ۱۷ امروز یکشنبه به میزبانی استان تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، سوگواره مجازی محافل ادبی کشور که از ابتدای ماه محرم آغاز شده، ساعت ۱۷ امروز، نهم شهریور با حضور شاعران مطرح به میزبانی محفل ادبی فیض استان تهران و از طریق سامانه وب‌کنفرانس برگزار می‌شود.

قاسم صرافان، میلاد عرفان‌پور و نفیسه سادات موسوی مهمان محفل ادبی فیض اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران در نهمین برنامه «۱۰ شب ۱۰ محفل» هستند.

شعرخوانی و نقل آداب و رسوم کهن عزاداری محرم در استان تهران از برنامه‌های این محفل ادبی خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق این پیوند و انتخاب گزینه مهمان در این نشست‌ها شرکت کنند.  

گفتنی است، به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از جریان‌های اصیل ادبی، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همراهی جمعی از استادان عرصه شعر و ادب، به تشکیل و راه‌اندازی محافل ادبی در سراسر کشور، با محوریت کتابخانه‌های عمومی اقدام کرده است.

نهادینه کردن فرهنگ مشارکت عمومی جهت انجام فعالیت‌های ادبی در کتابخانه‌ها و اعتلای آن، تقویت و راه‌اندازی محفل های ادبی در کتابخانه‌های عمومی جهت ایجاد انگیزه نسبت به شعر و ادبیات فارسی و همچنین ساماندهی نیروهای متعهد و متخصص ادبی به منظور ایجاد تحول فرهنگی در خدمات کتابخانه‌ها از مهمترین اهداف نهاد برای تشکیل محافل ادبی در کتابخانه های عمومی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =