کمک مومنانه عشایر استان تهران در ماه محرم

تهران- ایرنا- مدیر امور عشایر استان تهران از کمک مومنانه جامعه عشایر این استان در ایام ماه محرم خبر داد.

«هاتف ممیزی» روز یکشنبه ضمن عرض تسلیت به مناسبت عاشورای حسینی (ع) به خبرنگار ایرنا گفت: جامعه عشایر استان تهران همه ساله در ایام محرم چندین دام سبک و سنگین برای برگزاری مراسم عزاداری ذبح می‌کردند که امسال این جامعه تولیدکننده در قالب توزیع بسته‌های معیشتی در این کار خیر مشارکت کردند.

وی افزود: به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی از عشایر خواسته شده از ذبح دام سبک و سنگین در روز تاسوعا و عاشورای حسینی خودداری کنند و به جای آن با تامین بسته‌های معیشتی نسبت به اطعام نیازمندان اقدام کنند.

مدیر امور عشایر استان تهران ادامه داد: در ایام محرم نیز مراسم عزاداری به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در میان جامعه عشایر استان تهران برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد: عشایر استان تهران با داشتن بیش از ۷۰۰ هزار راس دام سبک از تامین‌کنندگان عمده دام سبک در استان هستند و امسال تلاش شده نذورات این جامعه تولیدکننده در قالب تامین بسته‌های معیشتی باشد.

«ممیزی» در ادامه از آغاز کوچ پاییزه عشایر استان تهران از نیمه شهریورماه خبر داد و گفت: جامعه عشایری در حال اتمام کوچ تابستانی خود هستند و از ۱۵ شهریورماه و با سردشدن هوا به مناطق گرمسیر کوچ می‌کنند.

استان تهران دارای حدود سه هزار خانوار عشایری است و شهرستان‌های ورامین، پاکدشت، دماوند و فیروزکوه بیشترین عشایر را در استان دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =