۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۴
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84020773
۰ نفر

برچسب‌ها

اطلس یادگیری دانش‌آموزان ابتدایی در کردستان تدوین شد

سنندج - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان از تدوین اطلس یادگیری دانش‌آموزان مقطع ابتدایی به منظور دسترسی به روش های مختلف آموزشی خبر داد.

صدیقه عبداللهی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینکه ۱۵ شهریور همزمان با سراسر کشور مدارس کردستان نیز بصورت رسمی بازگشایی می‌شود، برنامه‌ریزی‌ برای دسترسی بهتر دانش‌آموزان به آموزش در نقاط مختلف انجام شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمام تدابیر برای بازگشایی مدارس با حفظ پروتکل‌های بهداشتی در استان اندیشیده شده است، افزود: یکی از این تدابیر راه‌اندازی اطلس یادگیری است که براساس آن آخرین وضعیت دانش‌آموزان در روش‌های مختلف آموزشی مشخص شده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: براساس این اطلس میزان دسترسی  آموزش‌های حضوری و غیرحضوری، شبکه شاد، آموزش صدا و سیما و محتواهای آموزشی مشخص شده و در مجموع برای تمام دانش‌آموزان ثبت نامی استان نقشه یادگیری (اطلس یادگیری) به تفکیک مدرسه تدوین شده است.

وی یادآور شد: اولویت اصلی ما در سال تحصیلی جدید حفظ سلامت دانش‌آموزان است، ضمن اینکه تلاش می‌شود هیچ دانش‌آموزی در هیچ کجای استان دچار وقفه آموزشی نشود و زمینه آموزش‌های کیفی برای تمام دانش‌آموزان فراهم باشد.

عبداللهی همچنین با اشاره به تولید محتوای الکترونیکی و تهیه بسته‌های آموزشی علاوه بر حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس، گفت: در این زمینه کارگروه تخصصی کیفیت‌بخشی به آموزش‌های مجازی در سطح استان و شهرستان‌ها تشکیل و معلمان علاقمند و توانمند در راستای تولید محتوای آموزشی شناسایی و بکار گرفته شدند.
وی به طراحی، تدوین و چاپ ۷۵ هزار درسنامه ویژه دانش‌آموزان روستایی و مناطق حاشیه که به امکانات و فضای مجازی دسترسی ندارند اشاره کرد و افزود: محتوای درسنامه‌ها با اولویت دروس ریاضی، فارسی و علوم با توجه به ویژگی‌های شناختی دانش‌آموزان دوره ابتدایی و متناسب با شرایط بومی و محلی استان طراحی و تدوین و در بین دانش آموزان توزیع شده است.

عبداللهی تاکید کرد: از طریق این درسنامه‌ها، ارزشیابی آغازین سال تحصیلی جدید رقم خورده و براساس فرم عملکردی دانش آموزان و بررسی آن توسط معلم مربوطه میزان دستیابی آنها به اهداف مشخص شده توسط معلم مربوطه تعیین می‌شود.

براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، مدارس کشور در مقاطع تحصیلی مختلف از روز شنبه ۱۵ شهریور فعالیت خود را در قالب سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ آغاز خواهند کرد.      

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =