قصرشیرین در عاشورای حسینی به سوگ نشست

قصرشیرین- ایرنا- همزمان با دهم محرم‌الحرام و سالروز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) شهرستان مرزی قصرشیرین به سوگ نشست و در جای جای این منطقه عزاداران با برپایی آیین‌هایی به عزاداری و سوگواری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی پرداختند.

آیین های سوگواری با شور خاصی امروز در قصرشیرین نزدیک ترین نقطه کشورمان به کربلای معلا برگزار شد که در این آیین ها عزاداران عشق و ارادت خود را به خاندان امام حسین علیه السلام ابراز کردند.

امسال عاشورای حسینی در قصرشیرین متفاوت تر از هر سال بود و  اگرچه هیات ها در خیابان ها حرکت نکردند و به صورت تجمیعی در گلزار شهدا حضور نیافتند اما با وجود بیماری ویروسی کرونا شور حسینی عزاداران باعث شد تا آیین های عزاداری همچنان برگزار شود.

امروز تمام مردم در خانه هایشان سوگوار بودند و پیر و جوان و کودک در هرجای این شهرستان مرزی به عزاداری پرداختند.

امروز نذورات نیز شکل دیگری به خود گرفت و به جای شربت و خرما و حلوا و شیر، مردم به توزیع ماسک و آب معدنی پرداخته و اینگونه از عزاداران پذیرایی کردند.

                                  

آیین های زنجیر زنی و سینه زنی نیز با رعایت فاصله اجتماعی برگزار شد و عزاداران با اهمیتی که برای سلامتی خود دیگران قایل بودند استفاده از ماسک را رعایت کرده بودند.

امروز همچنین عزاداران و ارادتمندان به خاندان پاک امام حسین (ع) در شهرستان های گیلانغرب و سرپل ذهاب با برپایی آیین های عزاداری در قالب سینه زنی و زنجیر زنی و  اندوه و تاثر خود را بر مظلومیت خاندان اهل بیت امام حسین (ع) ابراز داشتند.
عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در سرپل ذهاب با  حضور در هیات ها به یاد مظلومیت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین سیدالشهدا (ع) سینه زنان و زنجیر زنان با نوای طبل به عزاداری پرداختند.
شهروندان گیلانغربی نیز با حضور در محوطه  مسجد جامع، و هیات های عزاداری در مظلومیت امام حسین (ع)، خاندان پاکش و یاران باوفایشان اشک ماتم ریختند.  
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.