نایینی‌های مُقید به اصول بهداشتی در روزِ عاشورای حسینی به سوگ نشستند

اصفهان- ایرنا- نایینی‌ها، امروز یکشنبه همزمان با عاشورای حسینی با رعایت اصول بهداشت فردی و جمعی، در آیین‌های عزاداری روز دهم ماه محرم حضور یافتند و در مظلومیت شهدای کربلا به سوگ نشستند.

به گزارش ایرنا ،مراسم عزاردارای امسال بدلیل شیوع ویروس کرونا متفاوت از سال‌های گذشته و با رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در حسینیه‌های این شهرستان در حال برگزاری است.

امسال برای پیشگیری از ویروس کرونا هیچ برنامه جمعی در فضاهای مُسقف شهرستان نایین در حرکت هیات‌های عزاداری، شبیه‌گردانی، نخل‌برداری و علم‌برداری وجود ندارد و تمام برنامه‌ها با رعایت نکات بهداشتی انجام می‌شود.

در شهرستان نایین مانند سایر نقاط کشور، در ماه‌های محرم و صفر، آیین‌های مختلف سوگواری برگزار می‌شود.

 بنا بر اعلام اداره تبلیغات اسلامی نایین، از ابتدای ایام محرم تاکنون هیات‌های مذهبی این خطه با احترام به مقررات ستاد مبارزه با کرونا، همه نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرده‌اند و از رییسان هیات‌های مذهبی و تشکل‌های دینی نیز خواسته شده است تا به تعهدات خود دائر بر همکاری با مسوولان عنایت ویژه داشته باشند.

همچنین آیین عزاداری تاسوعای حسینی، روز گذشته با حضور پرشور عاشقان اباعبداالله‌الحسین(ع) در هیات‌های این شهرستان برگزار شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =