در میان عالمگیری کرونا پرچم عشق حسین(ع) افراشته است

تهران- ایرنا- رییس سازمان حج و زیارت در پیامی به مناسبت فرارسیدن ماه محرم تاکید کرد: امروز در میان عالمگیری کرونا با همه تنگناهای این ویروس، پرچم عشق حسین (ع) و علمدارش در دل‌ها و بر فراز خانه‌ها افراشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت، در پیام رییس سازمان حج و زیارت آمده است: بشنو از نی چون حکایت می کند شیعه را در خون روایت می کند، شیعه یعنی امتزاج نار و نور، شیعه یعنی راس خونین در تنور. اینک عاشورا و اینجا محشر، کربلا، کارزاری بین نور و تاریکی، قسط و عدال با ظلم و جور و در یک کلمه حق و باطل است.
در ادامه این پیام تاکید شد: عاشورا به شناخت و عرفان، رشادت ها و حماسه، محبت ها، فضائل إلهی و انسانی، نیکیها و بزرگواریهای حسین ابن علی (ع) و سپاه او عاشورا شد و ماندگار. حسینی که نه فقط لشگر دشمن، حتی اسبان و سطوران آنها را سیراب کرد. همان ناکسانی که آب را در روز واقعه از شش ماهه علی اصغرش دریغ کردند و جای آن شط خونین در گلویش جاری ساختند.ابر مردی که درد انسان و انسانیت و ارزش های الهی داشت. درد آنچه که خدا از برای آن انسان را کرامت داد و خلیفة الله قرار داد تا اقامه قسط و عدل کند. مهر، محبت و انسانیت بر زمین و موجودات جاری سازد. به راستی آنجا که می خوانیم یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدرالحسین بظهور الحجه.
در این پیام آمده است: آری حسین درد انسان و ارزشهای الهی و انسانی داشت. دردی که با ظهور حجت الله صاحب الامر مهدی موعود بر زمین آرام می گیرد. از آن رو که ارزشهای انسانی را به پا می دارد و با اقامه قسط و عدل، آزادی و وحدت، دردهای جامعه بشری را التیام می بخشد. اینگونه است که هر مکان کربلا و هر زمان برای انسان انتخابگر عاشوراست، بنگر که کجا ایستادی.
در این پیام تاکید شد: امروز در میان عالمگیری کرونا با همه تنگناهای این ویروس، پرچم عشق حسین (ع) و علمدارش در دلها و بر فراز خانهها افراشته است. اینک همه خانهها هیاتی است از برای اقامه عزای حسین (ع) و تداوم راه او و همگان هر آنچه از برای نذر امام دارند پیشکشی می کنند به برادران و خواهرانی که تنگنا روزگار می گذرانند که«اَنَّ حَوائِجَ النّاسِ اِلَیکُم مِن نِعَمِ اللهِ عَلَیکُم»و قدردانی این نعمت کمک به همنوعان است تا عاشورا و پیام آن که حریت و آزادگی و مهر به انسان است تا همیشه تاریخ مانا باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =