دماوند در عاشورای حسینی یکپارچه عزا و ماتم است

تهران– ایرنا – دماوند در روز عاشورای حسینی یکپارچه عزا و ماتم است و مردم این شهرستان در خانه‌ها و فضاهای باز در حال عزاداری هستند.

خط سرخ عاشورا با خلق این نهضت به حقیقت پیوست؛ نهضتی که آن شهدای دشت کربلا حکایت عشق، وفاداری، ادب و دلدادگی را به تصویر کشیدند و اکنون مردم دماوند در مسیر آنان حرکت می‌کنند.

مردم عزادار این شهرستان در حالی که یکپارچه سیاه‌پوش هستند، ضمن رعایت تمامی شیوه‌نامه‌های بهداشتی خود را به مجالس سوگواری سرور و سالار شهیدان و یاران با وفای ایشان رسانده‌اند تا بار دیگر در ظهر عاشورا اشک ماتم بریزند.

جوانان این شهرستان پای کار آمده‌اند و با توزیع بسته‌های کمک معیشتی، کمک به کودکان یتیم، برپایی هیات‌های عزاداری خالصانه در میدان عمل حضور یافته‌اند.

ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر پیام عاشوراست

حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان، می‌گوید: وظیفه داریم فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را ترویج و نهادینه کنیم.

وی با بیان اینکه تحقق این مهم مابقی واجبات را نیز زنده خواهد کرد، گفت: امروز وظیفه ماست تا فرامین رهبری که حفظ آرمان‌های نظام و انقلاب است را ترویج کنیم و در این مسیر قدم‌های بلندی برداریم.

شهرستان دماوند از جمله شهرستان‌های استان تهران است و هرساله با برگزاری مراسم‌ها و آیین‌های پرشور عزاداری در سطح این استان مورد توجه قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =