۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۸
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84020719
۰ نفر

برچسب‌ها

مرزهای روسیه بروی دانشجویان خارجی باز شد

مسکو - ایرنا - رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه (عضو ستاد مقابله با کرونا) اعلام کرد: به دانشجویان خارجی اجازه داده می شود برای ادامه تحصیل به روسیه سفر کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، آنا پوپووا رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه (روس پاترب نادزور) در نامه ای به روسای شعبات این سازمان در مناطق روسیه اعلام کرد که دانشجویان خارجی اجازه دارند برای ادامه تحصیل در موسسات آموزش عالی به روسیه سفر کنند. 

بر اساس تغییرات جدید، دانشجویان سال اولی اجازه دارند از اول ماه سپتامبر (سه شنبه هفته آینده) و دانشجویان سال های بالاتر از ۱۵ ماه اکتبر (۲۴ مهر ماه) به مدت حداقل سه ماه به روسیه مسافرت کنند.

 در نامه رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه گفته شده است: به افرادی که قرار است در سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ در دانشگاه های وابسته به وزارت دفاع روسیه تحصیل کنند و از کشورهایی هستند که با روسیه نظام روادید دارند یا با فهرست اعلام شده از سوی سازمان امنیت فدرال روسیه از کشورهای بدون روادید با روسیه هستند اجازه داده می شود به این کشور سفر کنند.  

اتباع خارجی که برای تحصیل در دانشگاه های روسیه به این کشور سفر می کنند، باید مدرک پزشکی همراه خود داشته باشند که نشان دهد تست کرونای آنها  حداقل سه روز پیش از سفر منفی بوده است.

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه به تازگی اعلام کرد که اتباع خارجی پیش از آغاز تحصیل در دانشگاه های روسیه باید ۱۴ روز از زمان ورود به این کشور قرنطینه شوند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =