۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۶
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 84020713
۰ نفر

برچسب‌ها

سر بر گریبان معشوق

کرج - ایرنا - عشق و دلدادگی در همه جا موج می زند، اگر چه کرونا در کوچه ها و خیابان های شهر در کمین است اما فریادحسین خواهی رساتر از آن است که ویروس مرموز مانع آن شود، این را از سیمای سیاهپوش شهر و دیار و چهره های محزون دلباختگان ثارالله می توان فهمید.

صدای نوحه و فغان در وادی عاشوراییان لحظه ای قطع نمی شود، ندای «هل من ناصر ینصرنی» در همه جای شهر به گوش می رسد، کودکان بی قرار وصل به فریاد تاریخند و با سیمای پوشیده و نقاب زده در پراکندگی کوچه ها بر طبل ها می کوبند تا مبادا خواب کرونایی مردم را از اتصال به فرشتگان عاشورایی محروم کند.

کودکان شهر آموخته اند که باید منادی فردای عاشورا شوند و امروز در این وضعیت بغرنج جهانی خود را به آب و آتش می زنند تا صدای طبل های عاشورایی را زنده نگه دارند.

جمعیت چندانی در کوچه و معابر شهر دیده نمی شود،  اما دیده های حسرت زده ، سیل اشک ها را از پنجره های خانه ها روانه کوی و برزن می کنند و در سوگ سرور و سالار شهیدان کربلا حضرت حسین بن علی (ع) گریانند.

صدای طبل ها در کوچه های شهر پیچیده و عزاداران حسینی در سوگ حضرت علی اصغر (ع) ، حضرت علی اکبر (ع )، حضرت قاسم بن حسن (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) خانه هایشان را به سرای دلدادگی تبدیل کرده و اشک و آه و ناله را روانه چشمه بیکران بهشت می کنند.

امسال چون گذشته تکیه تاریخی برغان ، خیابان های کلانشهر کرج  ، شهرهای هشتگرد ، طالقان ، نظرآباد ، اشتهارد ، فردیس ، گرمدره ، آسارا ، محمدشهر، کمالشهر ، ماهدشت ، مشکین دشت ، کوهسار، شهرجدید هشتگرد و ۲۸۸ روستای البرز شاهد عزاداری عاشوراییان نیست اما جمعیت میلیونی استان دل ها را روانه عرش آسمان کرده و در کنج خانه ها عزادار حسین (ع) و یاران با وفایش هستند.

امسال چون گذشته به حکم پیشگیری از کرونا ، توزیع نذورات و غذا نیست اما بسته های معیشتی روانه خانه های  نیازمندان می شود تا به دور از انتشار بیماری، مردم برسر سفره حسین(ع) بنشینند.

صدای نوحه عاشورایی در گوشه گوشه ها را از بلندی گوی خودروها به گوش می رسد و مردم عزادار ندای مظلومیت حسین (ع) را این گونه به پژواک تاریخ می سپارند و عشق و دلباختگی راابراز می دارند.

در عین حال شمار زیادی از مردم استان البرز شب گذشته و امروز با برپایی اجتماعات عزاداری در عین رعایت پروتکل های بهداشتی به سوگواری پرداختند.

امروز نیز اجتماع عاشوراییان با رعایت اصول بهداشتی در استان البرز به ویژه کلانشهر کرج برگزار می شود و مردم استان در سفره با عظمت حسینی خوشه های معنوی برای دنیا و آخرت خواهند چید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =