عزاداری در بقاع آستارا

آستارا - ایرنا - بقاع متبرکه آستارا در عاشورای حسینی با حضور جمع کثیری از سوگواران شیعه و سنی، حال و هوای معنوی یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ اهالی روستاهای باغچه سرا و قلعه آستارا در روز یکشنبه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در بقعه متبرکه پیر قطب الدین واقع در آرامستان باغچه سرا گرد آمده و به یاد حضرت سید الشهدا و علمدار کربلا، عزاداری کردند. 

مداحان، احوالات امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) را با نوحه سرایی تبیین و سوگواران، نذورات نقدی خود را به نیت کمک به نیازمندان به هیات امنای مساجد اهدا کردند.

بقعه پیر قطب الدین مشهور به توربه و پیرقوب، مزار یکی از علمای دین در سه کیلومتری راه آستارا به اردبیل، داخل قبرستان باغچه سرا قرار گرفته است. 

در سایر بقاع متبرکه نظیر حرم امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) در حاشیه محور آستارا به تالش نیز آئین های مشابهی برگزار و در مساجد، نماز ظهر عاشورا اقامه شد.

برخی از بقعه های آستارا مدفن علما و بزرگان اهل تسنن است و امروز این مکان های مقدس نیز شاهد حضور دوستداران اهل بیت (ع) و سوگواران حسینی بود و هرکس به طریقی به ساحت امام تشنه لبان عرض ارادت می کردند.

شیوع بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، باعث محدودیت هایی در همه اجتماعات شده و آئین های عزاداری نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا می شود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۲ بخش و ۶۲ روستا در غرب استان گیلان واقع شده و حدود ۱۷ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =