۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۹
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 84020669
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

میدان امام حسین(ع) تهران میزبان عاشوراییان

تهران- ایرنا- مردم شرق پایتخت با حضور پرشور خود در میدان امام حسین (ع) مشغول عزاداری در روز عاشورای حسینی (ع) هستند.

به گزارش خبرنگار مستقر ایرنا در میدان امام حسین (ع)، تعدادی از مردم این منطقه از تهران هم با حضور در سایر فضاهای باز از جمله مجموعه‌های ورزشی آیت‌الله سعیدی و تختی مشغول عزاداری در ظهر روز عاشورا هستند.

همچنین دسته‌های سنیه و زنجیرزنی نیز در خیابان‌های منتهی به میدان شهدا و امام حسین (ع) به راه افتاده است.

مراسم عزاداری مردم شرق پایتخت از ساعت 7 صبح امروز آغاز شده و قرار است نماز ظهر عاشورا در میدان امام حسین (ع) و دیگر فضاهای باز اطراف این میدان اقامه شود.

ماسک و مواد ضدعفونی کننده نیز بین عزاداران در حال توزیع است و همچنین توزیع بسته مواد غذایی در بسته یکبار مصرف و به صورت بهداشتی نیز به چشم می‌خورد.

همچنین حضور پرشور نوجوانان، جوانان و حتی کودکان در این مراسم عزاداری بسیار پررنگ است و این رهروان عاوراییان مشغول عزاداری هستند.

بسیاری از افراد کهنسال و همچنین جانبازان دفاع مقدس نیز در این مراسم حضور دارند و اکنون جمعیت چندین هزار نفری در میدان امام حسین (ع) و مسیرهای اطراف آن مشغول عزاداری هستند.

همچنین تصاویری از شهید قاسم سلیمانی و دیگر همرزمانش نیز در دست برخی عزاداران حسینی به چشم می‌خورد.

عزاداران با سردادن شعارهای لبیک یا حسین، لبیک یا خامنه‌ای در میدان امام حسین (ع) پایتخت به دنبال تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل و رهبری در روز عاشورای حسینی هستند.

به گزارش ایرنا میدان امام حسین (ع) از بزرگ‌ترین و پر رفت و آمدترین میدان‌های تهران محسوب می‌شود و خاطره‌های متعددی را از وقایع تاریخ معاصر ایران یدک می‌کشد زیرا اولین حرکت‌های انقلابی از مسجد امام حسین (ع) شکل گرفت و چند سال بعد از انقلاب، از این میدان نیروهای مردمی برای دفاع از کشور به جبهه اعزام ‌شدند.

 امروزه وجود مقبره شهدای گمنام در این میدان نمادی از رویدادهای گذشته است و فضای باز و گسترده آن از اصلی‌ترین مراکز عزاداری مردم در شرق پایتخت به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =