۲۱ خانه هلال هفته دولت در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

زاهدان- ایرنا- سرپرست جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۲۱ خانه هلال روستایی و پایگاه‌های امداد و نجات گزگر دلگان و روستای لوچو زاهدان همزمان با هفت دولت در این استان افتتاح شد.

علیرضا میر بهاالدین روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تقویت و توسعه خانه‌های هلال موجب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله با آسیب‌ها و کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه می‌شود.

وی افزود: هدف اصلی از توسعه خانه‌های هلال، برگزاری دوره‌های آموزش همگانی کمک‌های اولیه، آمادگی در برابر مخاطرات در شهرستان‌ها و مناطق روستایی است تا با توانمندسازی و آمادگی جوامع محلی در امر امدادرسانی در زمان حوادث و سوانح تا رسیدن نیروهای امدادی هر فرد امدادگر خانواده خود باشد.

سرپرست جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اجرای مانور درمان اضطراری با حضور پزشکان متخصص و عمومی روستای حاجی آباد شهرستان زاهدان، اجرای مانور توانبخشی در شهرستان زابل به منظور  ارزیابی، معاینه و مشاوره رایگان به بیماران دارای اختلالات جسمی و حرکتی و ارائه خدمات توانبخشی، افتتاح کانون دانشجویی دانشگاه بین‌المللی شهرستان هیرمند، اجرای طرح کارزار رسانه با شعار یاریگران زندگی در ایرانشهر، سراوان و زابل را از دیگر برنامه‌های اجرا شده هفته دولت در استان ذکر کرد.

وی ادامه داد: همچنین همزمان با این ایام طرح حمایت ماندگار با اهدای خون توسط امدادگران و جوانان و داوطلبان، غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده‌های شهدای کارمند در جمعیت هلال احمر استان، اجرای طرح کاروان سلامت و طرح نیابت (دیدار و دلجویی از خانوادههای  بیماران، معلولان و سالمندان ) انجام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =