۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۵
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 84020654
۰ نفر

برچسب‌ها

شور حسینی و برگزاری قانونمند آیین عاشورا در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مردم لرستان همزمان با سالروز عاشورای حسینی در غم شهادت عزیز زهرا به سوگ نشسته اند و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی مقابله با کرونا اشک ماتم ریختند.

به گزارش ایرنا مردم ولایی و محب اهل بیت در جای جای لرستان امروز همزمان با سالروز شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش بر سر و سینه زدند و سیاهپوش غم این امام هستند.

لرستانی ها در این روز بزرگ شیوه نامه های بهداشتی مقابله با کرونا را جدی گرفتند و با پیروی از فرمایشات رهبری؛ علم عزای حسین (ع) را هم برافراشتند و بار دیگر نشان دادند  عزای حسین تعطیل شدنی نیست و می توان با قانونمندی آیین های عزای خاندان اهل بیت (ع) را به جای آورد.

تاسوعا و عاشورای حسینی ۹۹ در لرستان همچون سال های گذشته با حضور شیفتگان و دلدادگان سالار شهیدان سپری می شود اما این بار عزاداری ها در فضای باز؛ با استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

شهر و روستاهای لرستان بر اساس یک سنت دیرینه شاهد پرچم های سیاه عزای حسین (ع) بر سر در خانه ها و مغازه ها است و نذورات همیشگی؛ جای خود را به نذر ماسک؛ اقلام بهداشتی و مواد غذایی خام داده است.

هیات های مذهبی لرستان همچنان مقید به رعایت شیوه نامه های بهداشتی هستند و توزیع ماسک در بین عزاداران به صورت متداول ادامه دارد و قرار است نماز ظهر عاشورا در مناطقی که از نظر ستاد مدیریت کرونا شرایط پایدارتری دارند برگزار شود.

حسینیه های سیار محلات و طرح هر خانه یک حسینیه به خوبی در لرستان رونق دارد و پرچم عزای پسر فاطمه (س) با وجود شیوع ویروس کرونا در جای جای این استان ولایی با رعایت قانون مقابله با کرونا علم شده است.

در هر حال ارادت لرستانی ها به سرور و سالار شهیدان همیشه مثالزدنی بوده و هست و امسال نیز با وجود محدودیت های کرونا، اوج ارادت مردمان لر به خاندان عصمت و طهارت به خوبی به نمایش گذاشته شد و عزاداران حسینی ثابت کردند حسین (ع) در دل آنان جای دارد و ماتم حسین  تا ابد بر قلب آنان داغ نهاده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =