۲۵۰ نفر در چهارمحال و بختیاری خون خود را اهدا کردند

شهرکرد- ایرنا-مدیرکل انتقال خون چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با تاسوعای حسینی در پایگاه انتقال خون شهرستانهای فارسان و شهرکرد از بیش از ۲۵۰ نفر پذیرش و خونگیری شد.

حسین هاشمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در روز تاسوعای حسینی یک گروه سیار پایگاه انتقال خون استان به چلیچه فارسان اعزام شد که عزاداران حسینی ۶۸ واحد خون نذری اهدا کردند.

وی همچنین از اعزام یک گروه دریافت خون نذری شهرستان بن  همزمان با عاشورای حسینی خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال نیز عزاداران سیدالشهدا(ع)  این شهر  بیش از ۱۰۰ واحد خون  اهدا کنند.    

حسینی، با اشاره بـه آغاز پویش اهدای نذر خون با شعار "فرهنگ حسینی و نذر عاشقان" در ماه‌های محرم و صفر تا روز اربعین حسینی به مردم توصیه کرد که با اهدای خون خود به نیازمندان خون از جمله بیماران تالاسمی، مبتلایان به کرونا، سرطان خون،  افت پلاکت و بیماران اورژانسی کمک کنند.

به گفته وی، روزانه مصرف گلبول خون در استان ۵۰ واحد، پلاکت ۳۰ تا ۴۰ واحد و پلاسمای تازه ۳۰ واحد است   که این میزان مصرف نیاز به همراهی اهداکنندگان مستمر دارد.

وی اظهار داشت: سال گذشته ۱۷ هزار نفر در استان به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه و اهدا خون کردند، که به دلیل شیوع کرونا حضور مردم در پایگاه‌های انتقال خون ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

هاشمی تاکید کرد: بهداشت و همچنین اصول بهداشتی مقابله با کرونا در پایگاه‌های انتقال خون رعایت می‌شود و در صورتی  این اصول پیش از شروع کرونا نیز رعایت می‌شد.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا، چهارمحال و بختیاری در وضعیت هشدار قرار دارد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =