نماینده خبرگان رهبری: دنیای امروز تشنه پیام قیام ‌امام حسین (ع) است

ارومیه- ایرنا- نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری با بیان‌ اینکه ظلم ستیزی و مبارزه برای احیای عدالت، پیام بزرگ نهضت کربلا است گفت: جهان امروز تشنه پیام قیام امام حسین (ع) و نهضت عاشوراست.

آیت‌الله عسگر دیرباز روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سرور آزادگان جهان با مبارزه خود و قبول نکردن ظلم به جهانیان فهماند رمز آزاد زیستن ایستادگی در برابر ظلم و نابرابری است.

وی ادامه داد: تبیین ابعاد مختلف نهضت کربلا رسالت بزرگ جامعه امروز است و نباید زوایای مختلف این مبارزه ناگفته بماند.

عضو خبرگان رهبری اضافه کرد: نسل امروز بیش از هر چیز نیازمند آشنایی با ابعاد مختلف قیام کربلا است و هر اندازه بیشتر با این قیام آشنا شود به همان اندازه در زندگی خود موفق عمل خواهد کرد.

وی افزود: تمامی رنج کشیدگان تاریخ و همه مظلومان عصر امروز، تشنه پیام نهضت کربلا هستند تا با الگو قرار دادن آن، خود را از چنگال طاغوتیان زمان نجات دهند.

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: امسال باوجود بیماری کرونا عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با حرکتی مثال زدنی نه از قافله عزاداری سرور آزادگان جهان عقب ماندند و نه از رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بلکه با حرکتی هماهنگ عزاداری شایسته‌ای را انجام دادند.

آیت‌الله دیرباز افزود: حضور پرشور مردم در عزاداری سالار شهیدان در شرایط فعلی و رعایت موازین بهداشتی حکایت از آن دارد این ملت هرگز از عشق و ارادت خود به اهل بیت (ع) دست برنخواهد داشت و حتی در سخترین شرایط با رعایت تمام موارد لازم همچنان عشق خود را به سرور آزادگان جهان نشان خواهند داد.

وی ادامه داد: عاشقان عصمت و طهارت (ع) این بار نیز سربلند از آزمون بیرون آمده وخواب دشمنان را آشفته کرده ونشان دادند راه امام حسین (ع) وشیفتگان این راه هرگز خسته ونا امید نشده واجازه فرصت طلبی به دشمنان نخواهند داد.

امروز برابر است با دهم محرم و عاشورای حسینی در چنین روزی دشمنان حق سرور آزادگان جهان و فرزندانش را به خاک و خون کشیده و برای همیشه از خود لکه ننگی به جا گذاشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =