تعزیه «شهادت امام حسین‌(ع)» با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به صحنه رفت

تهران - ایرنا - همزمان با نهمین شب از برگزاری رویداد «شبیه‌خواین در پهنه»،‌شامگاه گذشته (شنبه، هشتم شهریورماه) تعزیه «شهادت امام حسین‌(ع)» با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط گروه تعزیه سیدالشهدا(ع) در پهنه فرهنگی رویداد به صحنه رفت.

تعزیه «شهادت امام حسین‌(ع)» دهمین مجلسی بود که در طول ۹ شب گذشته همزمان با دهه نسخت ماه محرم و پس از اذان مغرب و عشا، توسط «گروه تعزیه سیدالشهدا(ع)» به سرپرستی احمد عزیزی، مقابل تالار وحدت در قالب رویداد «شبیه‌خوانی در پهنه» با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، اجرا شد.

در دهمین شب از رویداد «شبیه‌خوانی در پهنه»، امشب (یکشنبه ۹ شهریورماه)، مجلس تعزیه «بازار شام اجرا خواهد شد.

رویداد «شبیه‌خوانی در پهنه» با حمایت و مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی، اداره‌کل هنرهای نمایشی و شهرداری منطقه ۱۱  تهران در جریان است و «گروه تعزیه سیدالشهدا(ع)» در طول آن، طی ۱۰ شب، یکی از وقایع عاشورا شامل تعزیه‌های «شاهچراغ(ع)»، «وهب نصرانی»، «طفلان زینب‌(س)»، «حضرت مسلم‌(ع)»، «دو طفلان مسلم‌(ع)»، «حر ریاحی»، «حضرت علی‌اکبر(ع)»، «حضرت قاسم‌(ع)»، «حضرت ابوالفضل‌(ع)»، «شهادت امام حسین‌(ع)» و «بازار شام» را اجرا می‌کنند.

این اجراها در پهنه رودکی، خیابان استاد شهریار، مقابل تالار وحدت و با رعایت فاصله اجتماعی و  شیوه‌نامه‌های بهداشتی به صحنه می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =