کیفیت هوای پایتخت همچنان در مدار سلامت قرار دارد

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز در چهاردهمین روز متوالی از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۷۳ در شرایط سالم است.

به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران طی امروز، یکشنبه میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹:٣٠ امروز بر روی شاخص ۷۹ در شرایط سالم قرار داشت.

در همین مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۴، ازن با شاخص ۱۱۸، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۴ و منواکسید کربن با شاخص ۲۵ بوده است.

بر این اساس ایستگاه‌های ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۱۷۶، پونک با شاخص ۱۶۹ و پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۱۵۸ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساند.

همچنین ایستگاه‌های اتوبان محلاتی در منطقه ۱۴ با شاخص ۷۱، شهرری در منطقه ۲۰ با شاخص ۷۹ و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۸۱ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشت.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۱۱ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ٣۵ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =