همایش جمهوریخواهان فاصله ترامپ و بایدن را کاهش داد

تهران- ایرنا - نتایج جدیدترین نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نشان می‌دهد که پس از گردهمایی مجازی جمهوریخواهان، ترامپ فاصله خود را با بایدن کاهش داده است.

به گزارش ایرنا، موسسه افکارسنجی "مورنینگ کانسالت" نتایج جدیدترین نظرسنجی رقابت‌های انتخاباتی آمریکا را دیروز منتشر کرد که بر اساس آن جو بایدن در میان افرادی که احتمال دارد در انتخابات ۱۳ آبان شرکت کنند، از ۵۰ درصد حمایت برخوردار است. سهم ترامپ نیز ۴۴ درصد بوده و ۷ درصد پاسخ دهندگان هنوز تصمیم نگرفته‌اند که به کدام نامزد رأی بدهند.

در نظرسنجی ۲۳ اوت (۲ شهریور) همین موسسه که یک روز پیش از آغاز همایش سراسری جمهوریخواهان انجام شد، میزان حمایت از بایدن و ترامپ به ترتیب ۵۲ و ۴۲ درصد بود.

موسسه مورنینگ کانسالت پس از برگزاری همایش مجازی دموکرات‌ها نیز دست به سنجش افکار عمومی زد که نتایج آن نشان دهنده عدم تغییر فاصله بایدن با ترامپ بود. با این حال اقبال عمومی به بایدن بیش از هیلاری کلینتون در زمان مشابه در رقابت‌های ۴ سال پیش است.

نتایج نظرسنجی‌های دیگر نیز نشان می‌دهد که گرچه بایدن با اختلاف از ترامپ پیش است، ولی فاصله آنها در هفته‌های اخیر کاهش یافته است.

نتایج نظرسنجی مذکور نشان می‌دهد که برتری بایدن در میان حومه نشینان از ۱۴ درصد به ۸ درصد کاهش یافته و برتری ترامپ در میان سفیدپوستان از ۲ درصد به ۸ درصد افزایش یافته است. با این حال حمایت سیاه پوستان و اسپانیایی زبانان از بایدن سیر صعودی داشته است.

نظرسنجی موسسه فوق جمعه پیش (۷ شهریور) و از میان ۴ هزار و ۳۵ رأی دهنده احتمالی انجام شد و حاشیه خطای آن ۲ درصد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha