نمایشگاه عکس مجازی "عزاداری محرم" در میاندوآب دایر شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب‌ گفت: نمایشگاه گروهی عکس به صورت مجازی با موضوع "عزاداری محرم" به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی در این شهرستان دایر شد.

محمود نیک‌مرام روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این نمایشگاه که در فضای مجازی دایر شده است ۲۳  اثر سه نفر از هنرمندان عکاس میاندوآبی بنام‌های "علی علیخانلو"، "اکبر موحد" و "جواد محمدی‌اصل" به تعداد ۲۳ اثر در معرض نمایش گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان و سرور آزادگان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) دایر شده است افزود: هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه، سابقه اجرای چند نمایشگاه انفرادی و گروهی را در کارنامه هنری خود دارند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب اظهار داشت: امسال این اداره در راستای تلاش برای شکست کرونا و قطع زنجیره انتقال آن، تمامی نمایشگاه‌های خود را به صورت مجازی برگزار کرده است.

وی همچنین با بیان اینکه این اولین نمایشگاه مجازی عکس به صورت گروهی و سومین نمایشگاه مجازی عکس به صورت انفرادی است که در سال‌جاری در این شهرستان برگزار می‌شود، اظهار داشت: این نمایشگاه با هدف تبلیغ و ترویج فرهنگ و هنر دینی با استفاده از زبان هنر و شناسایی و پرورش هنرمندان جوان و حمایت از آنان دایر شده است.

وی با بیان اینکه موضوع نمایشگاه نیز روایتی از عزاداری محرم است، گفت: از دیگر اهداف این نمایشگاه تشویق مردم به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و فاصله ایمن در برابر کرونا، و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا است.

نیک‌مرام اضافه کرد: تولید محتوا برای آن دسته از مخاطبان و شهروندانی که در خانه و با استفاده فضای مجازی مراسم‌های عزاداری را رصد می‌کنند از دیگر اهداف این نمایشگاه است.

در میاندوآب هفت انجمن ادبی، هشت گروه نمایشی و بیش از ۲۰۰ هنرمند بیمه شده فعالیت می‌کنند؛ با شیوع بیماری کرونا تمامی فعالیت‌های فرهنگی و هنری در کشور تعطیل شده‌ است.

میاندوآب بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =