۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۹
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 84020590
۰ نفر

برچسب‌ها

سوگ حسینی در دیار شهید سلیمانی

کرمان - ایرنا - مردم ولایتمدار و دوستدار خاندان نبوت(ص) روز عاشورا در استان کرمان با برپایی مجالس عزاداری در سوگ امام حسین(ع) و شهدای دشت کربلا اشک ماتم ریختند و جلوه هایی از معرفت حسینی خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایرنا، مردم سراسر استان کرمان از ساعات ابتدایی امروز( یکشنبه) مطابق با دهم ماه محرم و روز عاشورای حسینی، با برپایی مراسم زیارت عاشورا، روضه خوانی و هیات های سینه زنی و زنجیر زنی اوج ارادت خود را به  خاندان نبوت(ع) نشان دادند.

امسال به رغم شرایط خاص و محدودیت های ناشی از بیماری کرونا، دلداران مکتب امام حسین(ع) با رعایت پروتکل های بهداشتی به عزاداری پرداختند و شور و عشق حسین را توامان جاری کرده اند.

مردم مومن دیار کریمان بویژه جوانان با راه اندازی کاروان های خودرویی و سیستم های صوتی سیار فضای هر کوی و برزن را مملو از حزن و اندوه کردند تا تاریخ بار دیگر شاهد جلوه های عاشورایی این ملت ولایی باشد.

محرم امسال در غیاب شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی رنگ و بوی متفاوتی دارد، گروهی از عزادارا ن حسینی با حضور در گلزار شهدای شهر کرمان و آرامگاه مطهر این سردار بزرگ سپاه اسلام، با نوحه سرایی و سینه زنی نشان داند ما امت امام حسین(ع) هستیم.

جمعی از ارادتمندان به امام حسین (ع) و یاران ایشان نیز در روز عاشورا به پختن غذاهای نذری و توزیع آنها بین عزاداران و مردم ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت به نمایش گذاشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =