ایران مکان دوم مسابقات استاد اسلحه نظامیان جهان را کسب کرد

مسکو - ایرنا- تیم نظامیان ایران، در مسابقات استاد اسلحه مسابقات نظامیان جهان که در روسیه در حال برگزاری است موفق شد پس از میزبان در مکان دوم قرار بگیرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، نظامیان ایرانی برای نخستین بار در مرحله مسابقات  «ارتش -۲۰۲۰» روسیه در فهرست برندگان جوایز قرار گرفتند.

آنها در بخش «استاد اسلحه» در منطقه پنزا روسیه، به تفکیک و مونتاژ اسلحه کمری ماکاروف، اسلحه خودکار کلاشنیکوف، مسلسل و نارنجک‌انداز پرداخته و مکان دوم را پس از روسیه کسب کردند.

مسابقات استاد اسلحه از ۲۳ ماه اوت ( روز شنبه هفته گذشته) در پایگاه نظامی «کنستانتینوف» در پنزا جریان دارد و در آن هشت تیم شرکت دارند. برای اولین بار تیم‌هایی از لائوس، کامبوجیا، کنگو و آبخازی در این مسابقات شرکت کردند. 

تیم های روسیه، ارمنستان، ایران و ازبکستان نیز در این مسابقات نظامی حضور دارند.

 اسپوتنیک خاطرنشان کرد: برای اولین بار در مرحله چهارم در سه تیم برتر تعییراتی رخ داد. تیم ایران در بیاتلون اسلحه به مکان دوم ارتقا یافت.

پس از مرحله تفکیک و مونتاژ اسلحه، تیم نظامیان ایران ۴۰۰ متر به سمت مواضع نظامی دوید و تیراندازی کرد. آنها باید ۱۳ هدف در فاصله ۵۰ تا ۵۰۰ متر را می زدند.

با جمع بندی نتایج این مرحله روسیه در جایگاه اول ایستاد و ایران مکان دوم را از آن خود کرد تیم های ارمنستان و ازبکستان در مکان های سوم و چهارم قرار گرفتند.

ششمین دور مسابقات بین المللی ارتش های جهان با حضور ۸۰ تیم از ۱۰ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران جریان دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =