حماس لغو تحریم رژیم صهیونیستی از سوی امارات را محکوم کرد

تهران- ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی (حماس)، لغو تحریم اقتصادی رژیم صهیونیستی از سوی امارات متحده عربی را محکوم و این اقدام را کودتای این کشور علیه آرمان فلسطین عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، سامی ابو زهری سخنگوی حماس در حساب توئیتری خود نوشت: اقدام امارات در لغو قانون تحریم رژیم صهیونیستی، کودتا علیه آرمان فلسطین و اعلام رسمی همراهی با رژیم اشغالگر علیه حقوق فلسطین به شمار می رود.

رییس دولت امارات روز شنبه به موجب فرمانی، قانون تحریم رژیم صهیونیستی را لغو  و به شهروندان کشورش اجازه داد با این رژیم همکاری تجاری و مالی داشته باشند.

امارات عربی متحده روز ۱۳ اوت (۲۳ مرداد ) در بیانیه‌ای اعلام کرد که به عنوان نخستین کشور عرب خلیج فارس روابطش را با رژیم صهیونیستی عادی و علنی می‌کند.

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی این روند، سرعت بیشتری به خود گرفته است.

ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند که پیش از پایان یافتن دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، به رابطه با رژیم صهیونیستی دست یابند.

ناظران، کارشناسان و ملت‌های مسلمان و عرب، توافق امارات با رژیم صهیونیستی را در جهت تامین منافع انتخاباتی ترامپ و منافع نتانیاهو و به مثابه فرو بردن خنجری در قلب ملت فلسطین خوانده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =