نماز ظهر عاشورا با رعایت نکات بهداشتی در مازندران برگزار می‌شود

ساری - ایرنا - مدیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران اعلام کرد: نماز ظهر عاشورا در تمامی شهرستانها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام محمد انتظاری شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مردم مازندران در روزهای اخیر نشان دادند که به رعایت پروتکل های بهداشتی برای عزاداری ماه محرم پایبند هستند. 

وی گفت: بررسی ها نشان می‌دهد که در تمامی اماکن مذهبی استان از جمله مساجد شاهد رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی بوده ایم که به معنای درک درست مردم مازندران از شرایط کرونایی و اهمیت به سلامت دیگران است. 

مدیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران اظهار داشت: بر اساس تایید ستاد ملی مقابله با کرونا و با هماهنگی ستاد استانی و دانشگاه علوم پزشکی و همچنین نمایندگی ولی فقیه در استان نماز ظهر عاشورا در تمامی شهرستان های استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برپا می شود. 

انتظاری تاکید کرد: با وجود اینکه حضور در عزاداری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) برای همه شیعیان و مشتاقان آن امام یک فریضه قلبی است ، اما نباید از یاد برد که مازندران و کشور در چه شرایطی قرار دارد و لزا رعایت حداکثری فاصله گذاری اجتماعی بر همه تکلیف است. 

وی استفاده از ماسک ، دستکش و رعایت فاصله بیش از یک متری را در نماز ظهر عاشورا الزامی دانست و گفت: نباید با سهل‌انگاری در مقابل ویروس کرونا خسارات جانی و مالی بشتری را ایجاد کرد. 

مدیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه همچنین افزود: برپایی نماز ظهر عاشورا ارتباطی با نماز جمعه نخواهد داشت و در حال حاضر نماز جمعه در استان برگزار نمی‌شود تا اینکه تصمیم جدیدی اتخاذ شود. 

مازندران از اول اسفند ماه با شناسایی ۲ بیمار مشکوکی که سفر به قم داشتند به صورت رسمی به مناطق آلوده به کرونا پیوست که علاوه بر تعطیلی مراکز آموزشی و برخی کسب و کارها، منجر به جلوگیری از برگزاری نماز جمعه نیز شد.

اکنون هفتمین ماه از شیوع ویروس کرونا در استان مازندران به سر می بریم و طبق آخرین گزارش ستاد مقابله با ویروس کرونا کل استان در شرایط قرمز به سر می برد. 

بر اساس گزارش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران ، در مجموع در ۴۷ نقطه این استان نماز جمعه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =