۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۴
کد خبرنگار: 1375
کد خبر: 84020440
۹ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

همه تلاش دشمنان بر تضعیف تفکر عاشورایی متمرکز شد

اصفهان- ایرنا- رییس سازمان تبلیغات اسلامی سمیرم گفت: امروز همه تلاش دشمنان بر تضعیف تفکر عاشورایی و حسینی متمرکز شده است و ملت و مردمی که امام حسین(ع) دارند ناامیدی و شکست در آنها راهی ندارد.

حجت‌الاسلام میثم آقایی شامگاه روز شنبه در جمع عزادارن حسینی این شهرستان اظهار داشت: اگر فرمانده شهید سپاه قدس می‌گوید ما ملت امام حسینیم به این معناست که می‌داند راه ما روشن است و در مسیر ولایت گمراهی وجود ندارد.

به گفته وی امروز روز تاسوعا و از آن حضرت عباس (ع) یعنی همان کسی است که ولایت‌مداری او سرآمد بود و با اینکه مصداق و نماد بارز قدرت و شجاعت بود ذره‌ای از تبعیت از امام و ولی کم نگذاشت.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی سمیرم ادامه داد: تیزبینی امیرالمؤمنین در پرورش فرزندش حضرت عباس از او چنان قهرمان نام‌آوری در نبردهای مختلف ساخته بود که شجاعت و شهامت او، نام مبارک علی(ع) را در کربلا و عاشورا احیا کرد.

آقایی با بیان اینکه اقتدار و قدرت محبوبیت می آورد، تصریح کرد: هنوز که هنوز است نام مبارک قمر بنی هاشم نماد قدرت و شجاعتی بی‌همانند است که تا تاریخ زنده است تاسوعا و نام عباس هم زنده و جاودانه است.

وی خاطرنشان کرد: رجزخوانی‌های حضرت عباس در میدان‌های نبرد لرزه بر اندام دشمن می‌انداخت و ترس بر جانشان می‌نشاند و حتی زمانی که دستان مبارکش قطع شد باز هم دست از حمایت از ولایت و امامش بر نداشت.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی سمیرم مکتب و فرهنگ عاشورای حسینی را ضامن بقای اسلام حقیقی دانست و افزود: همه تلاش دشمنان جاهل ما بر تضعیف تفکر عاشورایی و حسینی متمرکز شده چرا که می‌دانند تا این اندیشه در وجود هر انسان و شیعه‌ای باشد دشمن کاری از پیش نخواهد برد.

حجت‌الاسلام آقایی اظهار داشت: امام خمینی(ره) که این انقلاب و نظام را بنیان نهاد به درستی فرمودند ما هر آنچه داریم از ماه‌های محرم و صفر است و امروز با وجود هجمه‌ها و توطئه‌های فراوان، این خون سرخ و اندیشه حسینی است که  همچنان جاری  و جوشان است.

شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =