۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۱
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84020425
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتراض هزاران انگلیسی‌ به محدودیت‌های قرنطینه

لندن – ایرنا - هزاران تن از معترضان به قرنطینه و محدودیت‌های کرونایی در انگلیس روز شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۹ به رغم دستورالعمل‌های بهداشتی و هشدار پلیس این کشور در خیابان‌های لندن دست به تظاهرات زدند.

به گزارش ایرنا، شرکت کنندگان در این حرکت اعتراضی که هم‌زمان با تظاهرات مشابه در برلین در حال برگزاری است، با سردادن شعارهایی ویروس کرونا را فریبکاری سیاسی خوانده و دولت محافظه کار بوریس جانسون را دروغگو خطاب می‌کنند. 

آنها همچنین شعارنوشته‌هایی را حمل کرده که روی برخی از آنها نوشته شده «نه به قرنطینه» و «نه به واکسیناسیون». تعدادی از معترضان نیز پارچه‌نوشته‌هایی را حمل می‌کنند که روی آن‌ها نوشته است؛ ویروس کرونا متعلق به ۳۶ سال پیش است.

افراد حاضر در تظاهرات امروز، بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک صورت، پس از تجمع در میدان مشهور ترافلگار  به سمت خیابان‌های مرکزی شهر لندن در حال راهپیمایی هستند.  

قرار است «پیرس کوربین» برادر رهبر پیشین حزب مخالف دولت انگلیس که تاکنون چندین بار در تظاهرات ضد کرونایی در هفته‌های اخیر دستگیر شده، سخنرانی کند. همچنین گفته می‌شود شماری از پزشکان و پرستاران ارشد نظام درمانی انگلیس درباره آنچه سیاست تبلیغاتی «کروناهراسی» دولت خوانده می‌شود افشاگری خواهند کرد. 

در این حرکت اعتراضی، اقشار مختلف مردم، گروه‌ها و نهادهای مدافع حقوق بشر و اعضای اتحادیه‌های صنفی حضور دارند. 

معترضان در حالی دوشادوش یکدیگر در حال راهپیمایی هستند که دولت انگلیس برای مهار شیوع کرونا در این کشور مجازات سنگینی را برای برگزارکنندگان گردهمایی‌های بدون مجوز وضع کرده است.

بر اساس بیانیه وزارت کشور انگلیس، هرگونه مراسمی که با حضور بیش از ۳۰ شرکت‌کننده برگزار شود ۱۰ هزار پوند و افراد حاضر تا ۳ هزار پوند جریمه می‌شوند. 

وزارت کشور انگلیس اختیارات پلیس را برای اجرای قوانین تنبیهی افزایش داده است. 

بنابر اعلام پلیس، ۴ هزار و ۵۰۰ مامور شامل نیروهای کمکی از دیگر نقاط انگلیس برای مدیریت تظاهرات‌ ایام تعطیلات پایان هفته در پایتخت مستقر شده‌اند. 

بر اساس این گزارش، گروه قیام علیه انقراض که در سال‌های اخیر چندین تظاهرات اعتراضی و فلج‌کننده در لندن برگزار کرده نیز قصد دارد تا بار دیگر مکان‌های پر رفت‌وآمد شهر را مسدود کرده و تحصن کنند.

وزیر بهداشت انگلیس در گفت وگو با نشریه تایمز چاپ لندن که امروز (شنبه) منتشر شد نسبت به احتمال برقراری دوباره محدودیت های کامل قرنطینه بر اثر افزایش آمار ابتلا به کرونا هشدار داده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =